Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 475

  • Whatsapp'de paylaş

08-01-2013 tarihinde Güzelşehir'deki son sohbetden hülasa:

Enver abim buyurdular ki;

-5-
 
Gelelim Enver abinin sağlığına. Bu ay netameli geçti. Biraz problemli geçti. Tansiyon 3,5 a indi. O vaziyette yukarı çıkamadım. Arkadaşlar beni kucakladıkları gibi yukarı çıkardılar. Bu halsizlik üç gün sürdü. Ama toparladık elhamdülillah. Tabii bu sarsıntıyla böbrek rahatsızlanıyor, o rahatsız oluyor, bu rahatsız oluyor. Yarın inşallah hastaneye gideceğiz. Hastanede birkaç gün kalacağız.
 
Bu abone işinden çok sevinçliyiz. Bütün abilere dua ediyorum, teşekkür ediyorum. Mübareklerin hayattayken en çok ehemmiyet verdikleri hizmetlerden biri de Gazete idi. Vefatlarından birkaç gün evvel çağırdılar. Vasiyetimdir buyurdular. Bizim yolumuz kitap ve Gazetedir. Ne olursa olsun bu ikisini korumaya çalışın, bir şey olmasın. Diğerleri için bir şey demediler. Şimdi Kitabevi çok rahat, onu ayırdık, müstakildir. Gazete de elhamdülillah güzel bir şekle girdi, ayrıca gelir gider tablosu düzeldi.
 
Allahü teâlânın bir tabiat kanunu var, zerre şaşmaz. Yağmur, güneş her neyse. Tabiat kanunu olduğu gibi bir de Allahü teâlânın sosyal kanunu var. Onlar da insanların dünyada ve ahirette rahat etmesi, orada acı çekmemesi için sosyal kanunlar yaratmıştır. Bu kanunlara uyanlar, Resulullah "aleyhissalatü vesselâm"ın bildirdiği yolda yürüyenler, bu kanunun içerisinde kaldıkları için bu kanunun bahşettiği nimetlere, Cennete kavuşacaklardır.

-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:268
Dün:439
Bu Ay:9,422
Toplam:14,366,624
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842