Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 915

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;
 
Mübarekler buyurdular ki; Kardeşim, eğer size birisi bir şey sorarsa, Allah rızası için sorarsa, siz de Allah rızası için cevap verirseniz, verdiğiniz cevap yanlış olabilir. O, Allah rızası için sorduğu için, siz de Allah rızası için cevap verdiğiniz için, ihlas, samimiyet hakim olduğu için, Allahü teala o yanlış yaptığınızı düzeltir. Ama menfaatiniz için olursa, isabetli olsa da isabetsiz, isabetsizse zaten isabetsizdir.

Mübarekler Kuleli'de buyurdular ki; Efendim, bir arkadaş mesela tıbbiyeye gitse, insanlara doktor olacağım, hastalananlara iyi bakacağım, aldığım parayla setri avret yapacağım, evlendiğim hanımıma helalinden rızık yedireceğim, fakire fukaraya dağıtacağım niyetiyle, böyle güzel niyetle tıbbiyeye gitse, üniversiteyi bitirinceye kadar her nefesi zikir olur.

Allah şefaatlerine nail eylesin, birgün Mübarekler 'kuddise sirruh' buyurdular ki; İki türlü talebe vardır. Birileri, ihlaslı, kabiliyetli, her şey tamam. İkincisi, hiçbir şey yok. Mübarekler buyurdular ki; O kabiliyetli olanlar, kolaydır. Onlara bir yön değiştirirler, doğru bir yöne sevk ederler, o, kabiliyetiyle ilerler. Kabiliyetsiz olan için, hocalık görevi başlar. Kendisindeki kabiliyeti ona verir. Dolayısıyla, hiç kimse kabiliyetsiz kalmaz. Dolayısıyla, kabiliyetli olan, tamam. Kabiliyetsiz olan, belki daha makbul. Çünki, o mübarek zât ona kendi kabiliyetinden veriyor. Yani, hiç kimse açıkta kalmıyor. Yeter ki, Allah tanımak nasip etsin. Çünki, büyükler buyuruyor ki; İyiliğe elverişli olmayan kimse, faidelenemez, Peygamberi de görse.

ali zeki osmanağaoğlu
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:117
Dün:391
Bu Ay:1,168
Toplam:14,334,055
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842