Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 938

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim
 
ali zeki osmanağaoğlu
--------------------------------------------------------------------------------
 
Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder.
 
O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...
...............
 
Geçen haftanın devamıdır:
 
1987 senesinde hacca gidileceği kesinleşince, mübarek Hocamız beni üç ayrı zamanda, seadethanelerine davet ederek hem nasihatta bulundular, hem nasıl hac yapacağımızı ve nelere dikkat edeceğimizi anlattılar.

İlk davetlerinde, sünnete uygun nasıl hac yapılacağını, nerde nasıl davranmamız lazım olduğunu anlattılar, sonra; bu sene bizim arkadaşlarımızdan kimler hacca gidiyor diye sual ettiler. Ben de tek tek hepsini saydım. Sıra bir abiye gelince, " o da bizim abilerden mi" buyurdular. Bunun üzerine ben durakladım, bir şey söyleyemedim. Biraz sessizlik olunca, "tabii bizi sever, yine abilerden sayılır" buyurdular. Sonra, o sene tayyare ile hacca giden abilerimizin hepsini, müftü muavini olan bir hastam vesilesi ile aynı kafilenin aynı grubuna toplattırdığımı anlatınca çok sevindiler.
 
İkinci davetlerinde; bir akşam idi. Evde Enver abim de vardı. Hocamız, üst katta arka bahçeye bakan balkonda çay içiyorlardı. Enver abim bana da çay getirdi, üçümüz çay içerken, mübarek Hocamız, ay'ı ve yıldızları seyrediyorlardı ve şunları anlattılar; "Bu aya Peygamber efendimiz "sallallahü aleyhi ve sellem" de baktılar. Bu ay'da Resulullah efendimizin gözlerinin şuaları var. Aya bu niyet ile bakmak ibadetdir, sevabdır" buyurdular. Hacca gitmek ile ilgili bazı ince bilgiler anlattılar. Bu arada Enver abim Hocamıza; " Ali rüyasında sıklıkla Peygamber efendimizi görüyor, bazan ben anlattırıyorum, size de anlatsın" buyurdular. Sevinerek; "öyle miii, tabii dinlerim" buyurdular. İki tane anlattıktan sonra yeter diyebilirler diyerek sustum. "Başka var mı" buyurdular. Var efendim dedim. "öyleyse bir tane daha anlatın" buyurdular. Üçüncüyü anlatırken mübarek Hocamızın mübarek gözlerinden yaşlar akıyordu. Sonra hacca gitmek ile ilgili anlattıklarına biraz daha devam ettiler. "Bunlardan üç mesele çok mühimdir, buna çok dikkat edin" buyurdular. Birincisi; "bid'at ehlinin yüzüne gülerek bakılmaz, bid'at ehlinin yüzüne gülerek bakmak dinin yıkılmasına sebep olur, onları sevmeğe sebep olur ki çok tehlikelidir" buyurdular. İkincisi; "bid'at ehlinin arkasında namaz caiz olmaz, kendi aranızda cemaat yaparsınız, onların arkasında mecbur kalırsanız mutlaka iade edin" buyurdular. Üçüncüsü de; "Yaptıkları hiçbirşeyi beğenmeyin, dünya işi bile olsa bunu ne güzel yapmışlar demek tehlikeli olur. Muhabbete sebep olabilir" buyurdular. Sonra da; "Bu nasihatlerimi diğer arkadaşlarımıza da söyleyin" buyurdular.

Enver abim, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

- devamı haftaya -

Fî emanillah
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:297
Dün:380
Bu Ay:3,465
Toplam:14,336,352
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842