Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 962

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abim buyurdular ki;

Mübarekler buyurdular ki; kardeşim bir hadis-i şerif var, Peygamberimiz "aleyhissalatü vesselam" buyuruyor ki, "Siz müminlerin basiret gözünden, kalb gözünden sakının. Onlar Allah'ın nuruyla bakar, sizin kalbinizi okurlar".

Her geleni Hızır, her geceni kadir bil, buyurulmuş. Mü'minin kurtulmasının en kestirme yolu, bir mü'minin duasını almaktır. Bu, çok önemlidir. Mü'minin duası, Allahü tealanın rızasını kavuşturmaya götüren en kısa yoldur. Allah korusun, bedduası mahv eder.
 
Duanın kabul olup olmama ihtimali çok zordur, çünki bazı şartları vardır. Helal yiyecek, günah işlemeyecek ama beddua etmenin hiçbir şartı yoktur. Çok tehlikeli. Onun için abiler, bir ağaçla cebelleş ama bir insanla cebelleşme. Mazaallah öyle bir saate gelir ki, perdelerin açık, duanın kabul olduğu bir âna gelir, yedi sülalen gider. Cenab-ı peygamber "aleyhissalatü vesselam"; Allahü tealanın bize nasıl muamele etmesini istiyorsanız siz de onun kullarına öyle muamele edin, buyuruyor.
 
Mü'min, niçin sorusunu sormalıdır. Aksi halde, ahirette niçin yaptın diye soracaklar. Bunun da cevabı; ya Allah içindir, ya nefsi içindir. Allahü teala hepimizi nefsimizin şerrinden korusun. Amin.

ali zeki osmanağaoğlu
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:237
Dün:326
Bu Ay:897
Toplam:14,333,784
Online Ziyaretçiler:8
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842