Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 985

Enver abim buyurdular ki;
 
İki türlü maksat olur. Ya Allah rızası için olur, ya insanların rızası için olur. Eğer Allah rızası için olursa, onun yardımcısı cenab-ı Hak'tır. Cenab-ı Hakk'ın emir ve yasaklarına uygun yaşamak, onun rızası için çalışmak, Allah için sevmek ve Allah için sevmemek, eğer bir kulda varsa müjdeler olsun.
 
Bir şeye kavuşan her şeye kavuşur, çok şeye kavuşmak isteyen bir şeye kavuşamaz. Bir şeye kavuştum zanneder ama herşeye kavuşmaz. Allah, İslamiyetten, imandan, hizmetten ayırmasın.
 
Evlilik, eğer Allah için değilse felaket, eğer namaz Allah için değilse felaket. Her mü'min, herkes '' Ben bunu niçin yapıyorum? sorusunu soracak. Eğer Allah içinse, yapacak, kurtulacak. Yok, âlim desinler diye, ne iyi yaptı desinler diye, ne iyi insan desinler diye yapıyorsa, Cehenneme gidecek. Çünki neden? Ahiretde, Cenab-ı Hak'tan ne isterler, denecek. Binaenaleyh, mü'minin işi zor. Neden zor? Gaflet, felakettir. Bundan kurtulmak zor. Kalbin temiz olması, yani şimdi gönlün temiz olması çok zor. Çünki, kirleten olaylar pek çok, kirleten vasıtalar pek çok. Kalbin temizlenmesi için Kur'an-ı kerim okumalı, ölümü çok hatırlamalı. Şimdi hep menfaat, para, zevk, sefa, zenginlik; dünyayı hatırlayanlar çoğaldı. Ahireti hatırlatanlar çok az. Ahireti hatırlamak, bu zamanda kolay değil...

ali zeki osmanağaoğlu
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:244
Dün:312
Bu Ay:6,404
Toplam:14,195,382
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842