Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1642

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abiler buyurdular ki;
 
Bir Şemsettin Efendi vardı: Allah rahmet eylesin. Kasım efendinin kardeşi. Bir gün öyle söyledi. Bütün Müslümanların sana dua etmesi vacib, lazım. Çünki sen Müslümanlar için lazımsın. Yani, Enver ağabeye şahsında dua etmek, insanın kendine dua etmesi demektir. Dinine dua etmesi demektir.

Bir abi rüyasında Şah-ı Nakşibend hazretlerini görmüş. Mübarek buyurmuş ki ,"Enver'e selam söyle, sıkılmasın. O bizim yüzümüzden sıkıldı, biz onun sıkıntısını alırız." Mazhar amca diyor ki; "Sen ne yer ne içersin, ama muhakkak bizden az yersin, doğru. Sen bizim için çalışıyorsun, biz sana dua etmeyip de kime dua edeceğiz.
 
Bugünün hülasası iki şey: Birincisi; bir arkadaşımızla 5 dakika beraber bulunan, mis gibi kokar. İnsanlar ya gül ağacıyla beraber bulunacak veya başka bir şeyle. Doğru da olsa habis insanların kitaplarını okumayın. İkincisi; bu dünya bölücüdür, ahiret birleştiricidir. Arkadaşlar görüşmelerinde, konuşmalarında, hallerinde, ahirete müteallik işler yapsınlar. Mutlaka sonunda birbirlerine dua ederler. Aksi halde çok kırılırlar.
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:141
Dün:517
Bu Ay:12,444
Toplam:14,384,336
Online Ziyaretçiler:39
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842