Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1666

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder.
 
O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...

.............

2007 senesi, Nisan ayının 5'inde Holding'te Enver abiler Kadı İyad hazretlerini anlatırken buyurdular ki;
 
Efendim, Kadi İyad hazretleri var, Şifa kitabı basıldı kitapevimizde. Dünyaya gönderiyoruz. O Kadı İyad hazretleri buyuruyorlar ki; sevincimden göklerde uçuyorum. Yıldızlar ayaklarımın altında dolaşıyor. Elimi uzatsam ayı tutacağım, o kadar sevinçliyim. Demişler ki; Hocam hayırdır inşallah. Sizi bu kadar sevindiren nedir? İki şeye çok seviniyorum demiş. Size müjdeler olsun, bu iki şey hepimizde var. Onun için siz de çıkın göklere, yıldızlar ayaklarınızın altında dolaşsın, o kadar şanslıyız yani. Boşuna gitmedik demek ki orayı ziyarete. Bu hatıra anlatılsın diye. Bakın ne diyor bu mübarek zat. Kadı Iyad hazretleri diyor ki; Bu yerleri, gökleri yaratan, her an her şeyi varlıkta bulunduran, kainatı yoktan var eden yüce Allah beni insan yerine koyuyor. Bana iş veriyor, bana görev veriyor. Bu ne büyük şeref. Namazını kıl, şunu ye, bunu içme, bunu yap, bunu yapma. Bunu kim kime söyler diyor. Düşünün, böyle bir yüce Allah, böyle bir adama diyor ki; şunu yap, şunu yapma. Bundan daha büyük bir şeref ne olabilir bir mümin için diyor. Beni muhatap kabul eden, Ahmet, Mehmet, Hüseyin değil. Emrediyor bana Kur'an-ı kerimde cenab-ı Hak, bana iş veriyor. İki; Nasıl sevinmeyeyim ki, benim hocam Muhammed aleyhisselam. Çünki benim hocamın, hocasının hocası ona dayanıyor. Onun hürmetine bütün kainat yaratılmış. Gelmiş ve gelecek insanların en yücesi, en üstünü, en mübareği beni talebe kabul etmiş. Sen benim talebemsin, sen benimle berabersin. Ben nereye gidersem sen de oraya gideceksin diyor. Ben nasıl sevinmeyeyim. Onun emrine peki dedik. Allah dedirtiyor tabii, biz nasıl diyelim. Ümmetim dedi. Biz de peki dedik, haşa biz kimiz. Biz değil, o bizi kabul etti. O halde, vallahi, tallahi, billahi bu kadar büyük şerefe, bu kadar büyük nimete kavuşan, dünya için üzülürse, nasıl dayak yer bilemiyorum.
 
Bugün Mübarek Hocamızın bir arkadaşa yazdığı bir mektubu okudum. Orada aynen şu ifade geçiyordu. Kardeşim, eğer siz, bu kadar nimete kavuştuktan sonra hâlâ dünya için üzülürseniz, büyükler size incinir, Allah size gücenir. Tabir bu. Mektup yukarıda. Yazılan kişi de belli. Ben yazmıştım. (Mübarekler söyledi). Sonra fotokopisini gönderdiler. Tesadüfen o mektuba baktım. Bir cümlesi böyle. Sakın diyorlar üzülmeyin. Siz o kadar büyük bir nimete kavuştunuz ki, o nimete kavuştuktan sonra hâlâ dünya için üzülürseniz büyükler size incinir, Allah da gücenir. Tevbe de ! Tevbe. Allah Allah. Sakın ha! Hele hele ufak işlerde bulunursanız. Ne diyeyim, yani bir milyar doları olan bir vatandaş kaybettiği on liraya gözyaşı döküyor diye düşünürüm. Çok fena! O halde, bu sağlık nimeti, bu iman nimeti, bu şerefli ümmet olmak devleti yanında abuk sabuk işlerle sakın vakit kaybetmeyelim ve üzülmeyelim. Neşelenmek bizim hakkımızdır. Allah nasip etti çünki. Bizi kulu kabul etti ve Hazret-i Peygambere ümmet yaptı.
 
Enver abim bunları anlattıktan sonra, aynı sohbet içinde, bakalım bunu kim şiir yapar buyurmuşlardı. Bu sohbetten sonra Almanya'ya gittiler, 1 ay kalacaklardı. Ben de bu anlatılanlardan, alttaki şiiri hazırlayıp, huzurpınarı hizmetleri ile ilgili raporu gönderirken bu şiiri de göndermiştim. Gelen cevabı altta kopyalıyorum.
 
Öyle neşeliyiz seviniyoruz,
sanki bulutlarda dolaşıyoruz,
uzansak ay'ı elimizle tutarız,
eğilsek yıldızları toplarız.
 
Çünki, bizi muhatap aldı Rabbimiz,
onun emr ve yasaklarına tâbîyiz,
ve de öyle bir nebînin ümmetiyiz,
uğruna kâinatı yarattı Rabbimiz.
 
Herkes kendi hocasıyla övünür,
benim sahibim kâinatın en üstünüdür,
hocamın hocalarının hocasıdır o server,
O'nsuz olunur mu iki âlemde münevver.
 
Bu nimet öyle büyük şereftir-saadettir,
kıymetini bilmeyeni dövmek gerektir,
bu kadar nimet içinde kim ki üzüntülüdür,
milyar sahibinin kuruş kaybetmesi gibidir.
 
Böyle şerefli bir kafileyiz, aileyiz, ümmetiz...
Müjdeler olsun, kavuştuk nimetlere, daha ne isteriz.
buna rağmen dünya için hâlâ üzülürsek biz,
Rabbimizi gücendirir, büyüklerimizi incitiriz.

...............
 
 
From: Enver Ören [mailto: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ]
Sent: Friday, April 20, 2007 8:09 AM
To: Ali Zeki
Subject: Re: cumaniz mubarek olsun efendim
 
Sizin de cumanız mübarek olsun. Allahü teala din ve dünya seadeti versin. Hepsini okudum. Sabah sabah ruhumu yıkadın. Ne mübareksin maşaallah. Allahü teala hizmetini ve himmetini arttırsın. Dünyan ve ahıretin mamur olsun. Çalışmalarına ve aldığın sonuçlara hayran oluyorum. Hele cuma şiirinin sonlarında gülmemek mümkün değil. Aynen yazmışsın. Gelen cevablar ne kadar güzel. Allahü teala bütün dualarını kabul etsin. İnşaallah yakında kavuşacağız. Allaha emanet olun.

Enver abim bizim başımızda hem abimiz, hem babamız, hem hocamız hem rehberimiz, yol göstericimiz, herşeyimizdi.
Hava gibi, ekmek, su gibi her zaman ihtiyaç duyulan bir insandı.
Onun gibi biri gelmesi, yerinin doldurulması mümkün değildir.
Hayat onunla güzeldi.
 
Fî emanillah.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:320
Dün:385
Bu Ay:9,013
Toplam:14,353,280
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842