Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 1802

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abiler buyurdular ki;
 
Bizim dinimiz diyor ki; Evlat babanın bir meyvasıdır, bir sırrıdır. Mübarek Hocamız buyurdular ki; Günahlar hariç, bize ait hiçbir şey yoktur. Hepsi cenab-ı Hakkın emanetidir. Emanete hainlik olur mu? Göz, kulak, para, her şey emanettir. Onun için, cenab-ı Hakkın emaneti diye bakın, yeter. Bak ne kadar hassasiyet gösteriyorsun. Hem ibadet için, hem de cihad için, bu beden lazımdır.
 
3 Temmuz 1958 de üniversitede talebeydim. Efendi hazretleri 'kuddise sirruh' rüyamda buyurdular ki; Oğlum, sana evlenmek için çok kız teklifi yapılacak, hiçbirine bakma. Çünki, Allahü teala ezelde senin bu kızla evlenmeni yazmış. Bu, senin ailen. Yaş sekiz! Onsekizi bekledim. Etti 1968, Darüşşafakaya geldim. Bu arada üniversite okuyorsun, çalışıyorsun. Ne zordu! Görmek yok, konuşmak yok!
 
Dünya bir hayaldir. O hayali ele geçirmek için, gece gündüz çalışır, ölüm de ona taliptir. Cebrail 'aleyhisselam' Peygamber efendimize 'aleyhissalatü vesselam' ya Resulallah, dünya ile ahiretin arası ne kadardır, diye sordu. Göz açıp, kapayıncaya kadardır, buyurdular. Zaman bizi aldatmasın, zaman bizi kandırmasın. Daha çok var zan etmeyelim. Bizim içimizde, en yaşlı ablam hayatta. Ondan sonra Enver abi, hayatta. Ondan sonraki hayatta. Ondan sonraki vefat etti, ondan sonraki vefat etti. Yani, en küçüğü ve onun büyüğü vefat etti. Hani yaş sırası? Yok böyle bir şey!
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:232
Dün:326
Bu Ay:892
Toplam:14,333,779
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842