Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2052

  • Whatsapp'de paylaş

Enver abiler buyurdular ki;
 
Büyüklerden birisine sormuşlar; "Efendim, bu yolu nasıl öğrendiniz?" "Duvarcı ustasından" buyurmuş. Herkes şaşkın bakarken "Evet demiş, duvarcı ustası… Bir gün bir sokaktan geçiyordum, bir usta ve çırağı duvar örüyorlardı. Usta elini uzatıyor, çırak tuğlayı eline veriyor, usta dönüyor ve duvarı yükseltiyor. Eli boşalıyor ve çırak eline bir tuğla daha bırakıyor. Demem şu ki, elini boşaltır ve talep edersen doldururlar! Mesele, elini boş tutabilmek …"

Israrla zenginlik istenmez. Hayırlısı istenir. Peygamber Efendimiz'in "aleyhissalatü vesselam" bedduası var, "Ya Rabbi! Sevdiğin kullarına hayırlı mal ver, sevmediklerine çok mal ver" buyuruyor.

Unutursan unuturlar. Unutmayacağız ki, onlar da bizi unutmasınlar. Gaflet bizde. Bir talebe, ben Cehenneme gideceğim, ben çok günahkârım, demiş. Hocası, böyle yapma, sen sahipsiz değilsin, demiş. Talebe, ya unuturlarsa, ya ben kaybolursam deyince, hocası; sen unutursan onlar da seni unutur. Ne diyorsun şimdi demiş. Unutmam hocam, unutmam hocam! demiş talebe.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:100
Dün:391
Bu Ay:1,151
Toplam:14,334,038
Online Ziyaretçiler:60
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842