Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2187

  • Whatsapp'de paylaş


Enver abiler buyurdular ki;
 
Bir gün Mübarekler buyurdular ki; Efendim, mahşerde bir cemaat Cennete giderken melekler diyecekler ki; Bir dakika, size hesap görüldü mü?. Siz mizana uğradınız mı? Diyecekler ki ; Yook, hayır. Peki siz sırat köprüsünden geçtiniz mi ? Yook, hayır. Peki ne ameliniz oldu ki siz böyle kolunuzu sallıya sallıya doğru Cennete gidiyorsunuz?

Onlar diyecekler ki; Rabbimize sorun. Allahü teala buyuracak ki; Onlara dokunmayın. Onlar benim muhiplerimdir. Bunlar, ümmet-i Muhammedden olup Allah rızası için birbirini seven kullarımdır. Ben onlara hesap sormam. Onlar Sırat köprüsünden geçmezler, doğru Cennete giderler. Dolayısı ile Enver abi diyor ki ; Ben vallahi billahi tallahi hepinizi çok seviyorum.

Efendim, mahşerde güneş bir mızrak boyu alçalacak, herkes buram buram terleyecek. Fakat o mahşerde 7 sınıf insan arşın altında gölgelenecek. Onlar için azap korkusu olmayacak. Onlardan bir tanesi de; Allah için müminin yüzüne sevgi ile muhabbet ile bakandır. Onlara mahşer azabı yok. Ben de sizin yüzünüze bakarken; Ya Rabbi, ne güzel arkadaşlarımız, ne güzel eski dostlar, yeni dostlar, yeni yeni arkadaşlarımız, diyorum. Çok hoşuma gidiyor. Onun için gelin birbirimize sevgi ile bakalım. Muhabbet ile bakalım. Hem Allahü teala günahlarımızı af etsin. Hem de arşın altında gölgelenelim.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:217
Dün:326
Bu Ay:877
Toplam:14,333,764
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842