Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2212

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


2008 senesi, Haziran ayının 5' i perşembe...
Enver abilerin İhlas Holding'de VİP salonunda yemekli sohbeti vardı. Huzurpınarına hizmet eden arkadaşlarını da getir buyurmuşlardı. Yemekden sonraki sohbetde,

Enver abiler buyurdular ki;
 
Gavs-ül Âzâm Abdülkâdir-i Geylani hazretleri ellerini açmış,; ya Rabbi, ben sana bu kadar sene ibadet ettim, yalvardım, yakardım. Acaba hangi ibadetimi beğendin, diye dua etmiş. Allahü teala da, Fakir kullarımı doyurdun, onlara baktın, bundan ben çok razı oldum, buyurmuş. Bizim dinimiz; yaptığın her ibadetten acaba kabul oldu mu yoksa olmadı mı diye şüphelen ama yedirdiğin yemek, rızık muhakkak kabul olmuştur, buyuruyor. İnsanların midesi aç olur, bir de kalbi aç olur. Yani, açlık iki manaya gelir. Eğer kalbini doyurursan, Cennete gidersin. Kalbin gıdası ise, ilimdir. Büyükler buyuruyorlar ki; Kalbinde sıkıntısı olan, ilimle uğraşsın. İlimle uğraşmak, kalbe ferahlık verir. Efendim, çok sıkılıyorum, patlıyorum, diyorlar, Kitap okuyun. Dinimizde sıra şudur: Önce iman etmek, sonra ilim öğrenmektir. Neden? Namaz kılacaksın, ilmin yoksa, namazın şartlarını, abdestin şartlarını bilmiyorsan namazı nasıl kılacaksın? O halde ilim çok önemlidir. Cenab-ı Peygamber hadis-i şerifte buyuruyorlar ki; İlmin rütbesi, derecesi, derecelerin en yükseğidir. Ondan büyük derece yoktur. Mübarekler bir arkadaşımıza buyurdular ki; İlim, en büyük rütbedir. Onun üzerinde bir rütbe daha vardır, o da ilm-i siyasettir. Eğer ilm-i siyasetiniz yoksa, ilim öğrettiğinizi zan edersiniz ama milleti de ifsâd edersiniz, yahut da fitneye sebep olursunuz. Allah muhafaza etsin. Kendinizi de yakarsınız, başkasını da yakarsınız.
 
Efendim, Allahü teala hepinize sıhhat ve afiyet versin. Mübarekler, ya Rabbi, hayırlı ömürler, hayırlı hizmetler ve hayırlı ölümler nasip eyle diye dua ederlerdi. Ya Rabbi, bizleri erzeli ömürden muhafaza eyle. Ben iki bakımdan çok mutluyum. Mübarekler, hasta ve ateş içinde yatarlarken başlarında onlara okuyorduk. Mübarekler bir ara gözlerini açtılar, ne bakıyorsunuz bana, buyurdular. Ben de efendim size okuyoruz, diye cevap verdim. Kitabevine bir şey oldu mu, buyurdular. Hayır efendim, dedim. Arkadaşlara bir şey oldu mu diye sordular. Hayır efendim, dedim. Gözlerini kapadılar ve tekrar uyudular. Hizmetlerde en ufak bir gerileme yok. Hep ilerleme var. Gittikçe azalmıyor, aksine gittikçe artıyor.
 
Enver abiler bizim başımızda hem abimiz, hem babamız, hem hocamız hem rehberimiz, yol göstericimiz, herşeyimizdi. Hava gibi, ekmek, su gibi her zaman ihtiyaç duyulan bir insandı. Hayat onunla güzeldi.
 
Fî emanillah.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:37
Dün:360
Bu Ay:1,174
Toplam:14,320,524
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842