Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2268


Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...

Mübarek hocamız, Ramezan-ı şerifde dua ederlerken iki cümle ilave ederlerdi. "Ya Rabbi, bizi Ramezan-ı şerifin şefaatine nail eyle, Ramezan-ı şerifde afv ve mağfiret ettiğin kullarının meyanına dahil eyle" diye dua ederlerdi. Enver abiler de hocamızdan Ramezan-ı şerifde bahsederlerken bunu anlatırlardı. Biz de dua ederken teberrüken büyüklerimize uyarak böyle dua etmeliyiz.
 
Ramezan-ı şerifde bir iftar sohbetinde Enver abiler buyurdular ki;

İki arkadaş varmış, biri şehit düşmüş, diğeri de birkaç sene sonra vefat etmiş. O, sonra vefat eden adam önce şehit düşenden daha çok derecelere kavuşmuş, daha büyük makamlar elde etmiş. Demişler ki: Allah Allah!... bu nasıl olur!. Cevap: "Bunun üzerinden altıbin rekat namaz ve iki tane Ramazan ayı geçti". Yani bu hayatta kaldığı sürede Ramazan ayı geçti, o adam ecir ve sevabı yönünden o şehitin kazandığı sevaptan daha çok sevap kazandı. Dolayısıyle Ramazan-ı şerifin her saniyesi, her dakikası, her günü büyük devlet, büyük nimettir... Bu sözler bir müddet evvel Enver abilerin anlattıklarıydı.. ama bugün hasretini çekiyoruz. Allahü teala rahmeti ve merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.
 
Fî emanillah
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:109
Dün:298
Bu Ay:5,658
Toplam:14,194,636
Online Ziyaretçiler:9
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842