Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2275

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir..

Enver abiler buyurdular ki;

Bir mübarek zâta sormuşlar, efendim siz nasıl evliya oldunuz? Siz mahalleden bir arkadaşımızdınız, ama maşallah aldınız başınızı gidiyorsunuz. Bunun hikmeti nedir, demişler. Bir gün evimin kapısının önünde mahalle usulü oturuyordum. Bir fakir yanıma geldi, oturdu. Selam verdi, aleyküm selam, dedim. Yavrum, ben çok fakirim, ihtiyacım var, dedi. Baktım, sen delikanlı bir adamsın, istemen ayıp değil mi? Git çalış da kazan demedim, içimden geçirdim. O genç; Allahü azimüşşân, senin şu kalbinden geçirdiğinden beni muhafaza etsin, dedi. Ben düştüm, bayıldım. Senin bu kalbinden geçirdiğinden Allah muhafaza etsin, dedi. Su döktüler, ağzıma burnuma soğan verdiler, bir müddet sonra kendime geldim. O genci bulacaktım, çoktan gitmiş. Nedir başıma gelen? Ben içimden geçirdim, adam yüzüme karşı söyledi. Kalktım, neyim varsa dağıttım. En sonunda evim vardı, evi de verdim. Oradan ayrıldım, başka bir dergâha, başka bir memlekete gittim. Orada talebe oldum, uğraştım, didindim, ama neden ben böyle yaptım diye hâlâ içimde o ateş var. Ve işte o tövbe ve istiğfar, o cenab-ı Hakka rücu etmek, o dünyaya karşı soğukluk, o elindeki avucundakileri Allah için dağıtmak, bana bu nimeti nasip etti, buyurmuş.
 
Efendi hazretleri buyurmuşlar ki; Dünyada müslümanlığın kokusu kalmadı. Bir parça ışık, o da Beyazid Camiinde. O ışık da elhamdülillah, ehline düştü, Işığa düştü. O ışık meşale oldu.
 
Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.
 
Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:173
Dün:428
Bu Ay:11,329
Toplam:14,355,596
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842