Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2282


Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir..

Enver abiler buyurdular ki;
 
1980 senesinde diş hekimliği fakültesinden mezun oldum. Fakültede asistan olarak kalmam için bazı hocalarımız ısrar ediyorlardı. Ayrıca 3-4 alternatif daha vardı. Enver abilere hangisinin uygun olacağını sorduk. Hiçbirisine izin vermediler. Muayenehane açmak daha uygun olduğunu söylediler. Zaten çocukluğumdan beri Enver abilerin her emrine (sebep araştırmadan) peki derdim. Bu emrlerine de baş üstüne efendim deyip muayenehane açtık.
 
İlk gün sabah, Enver abiler gazeteye giderken bizim muayenehaneyi teşrif buyurdular. Dua ederek, açılışını yaptılar. Ellerinde bir Kur'an-ı kerim vardı. Buyurdular ki; "Bu Kur'an-ı kerim, Hocamızın okuduğu Kur'an-ı kerimdir, selam söylediler, hayırlı olsun diye dua ettiler ve bu Kur'an-ı kerim'i de sana gönderdiler" buyurdular.
 
Birkaç hafta sonra Cuma namazı için (ayrıca kitap hizmetlerimiz için) Sultanahmed camiine gitmiştik. O hafta Hocamız da bizim muayenehanenin yakınında bir camiye Cuma namazı için gelmişler ve muayenehaneye uğramışlar. O gün mübarek bir gündü. Hem Cuma, hem de kandildi. Her kandilde olduğu gibi akşam hocamıza kandil ziyaretine gittik. Hocamız; Bugün sizin muayenehaneye geldim, buyurdular. Duaya vesile olması için, efendim kitap satışındaydım, dedim. Biliyorum buyurdular. "Belki içeride birisi vardır dedim, zile bastım, açılmayınca kapının yanında dua ettim" buyurdular.
 
Hocamız ve Enver abimiz talebelerini çok severlerdi. Dünya işlerinde bile yardımcı olurlar, merhametlerini her halûkârda belli ederlerdi. Tabii bizim onları sevebilmemiz, Onların bizi sevdiklerinin, Onların kalblerinden gelen sevginin tezahürüdür. Onların talebelerini böyle sevmeleri, inşallah ahiretde dahi sahip çıkacaklarının alametidir. Yeter ki biz bozulmayalım. Onlar, ömürleri boyunca insanlar yanmasın diye, dünyada ve ahiretde insanlar huzurlu olsun diye uğraştılar. Biz de Onların açtığı yolda hizmet etdiğimiz müddetçe, Onların bıraktığı emanetlere, hizmetlere, sevgilerine sahip çıktığımız müddetçe, ahiretde Onların bize sahip çıkacaklarından ümmidliyiz inşallah. Kişi sevdiği ile beraber haşrolur hadis-i şerifi tesellimizdir efendim.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.
 
Fî emanillah
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:128
Dün:339
Bu Ay:6,944
Toplam:14,195,922
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842