Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2303

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
Allahü tealaya emanet olunuz efendim

ali zeki osmanağaoğlu


Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir.

22.04.2010, Gazetenin 40. yıldönümü yemeğindeki sohbetinden...

Enver abiler buyurdular ki;
 
Uzaktan yakından gelen bütün arkadaşlarımız, hoş geldiniz. İnşallah bu yediklerimiz hem maddi, hem manevi şifa olsun. Ya Rabbi, böyle nice seneler, nice yemeklerin ahirette devamını nasip eyle.
 
Enver abi bir belgeseldir. Gazetenin kurulduğu günden bugüne kadar hayatının ayrılmaz bir parçası olarak yaşamıştır. Çünki, bir iş iştir; fakat kurucusu eğer belli ise, o bambaşka bir iştir. Onun için, çok büyük bir nimet, çok büyük bir seadetle buraya kadar geldik. Ama nasıl geldik? Onu dünyada anlatmak zor. Ama ahirete gittiğimiz zaman, Enver abi böyle bir yemek verecek, yine hiç noksansız eksiksiz, bütün arkadaşlarımızı orada göreceğiz. Dünyada anlatamadım, şimdi size sinevizyonla göstereceğim, diyeceğim. Eğer gözyaşları toplansaydı, birkaç kova ederdi. Tansiyonu sıfır olup da Enver abinin bayılıp yere düştüğü günler olmuştur. Ama yine gündüzleri gülmüştür, o ayrı bir mesele. Ama gece! O başka bir âlem. Çilesiz hiçbir hizmet olmaz. Düşünün ki, cenab-ı Peygamber 'aleyhissalatü vesselam' buyuruyor ki; Gelmiş veya gelecek bütün insanların çektiği çileden ben daha çoğunu çektim.
-Neden?
-İnşaat yapsaydı, bu kadar çekmezdi. Ticaret yapsaydı, bu kadar çekmezdi. Ama insanlara bir şey vermek, bir kültür vermek, bir inanç vermek, hizmet vermek, dünyada en zor iştir. İşte Allahü teala bize o çileyi çektirdi ama elhamdülillah ki, emekler boşa gitmedi. O dikilen fidandan bugün çok güzel meyveler toplanmaya başladı. Çok hayırlı dualar alıyoruz, çok faydalı hizmetleri görüyoruz. Çok satılan olmasa bile, çok okunan bir gazeteye sahibiz. Ama inşallah çok satılan bir gazete de olacak. Eğer Enver abi bir şey için olacak diyorsa, bunda bir hikmet var de, sus ve bekle.

- devamı haftaya -

Fî emanillah
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:158
Dün:517
Bu Ay:12,461
Toplam:14,384,353
Online Ziyaretçiler:39
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842