Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2337

Enver abiler buyurdular ki;
 
Eğer elde ettiğimiz bu iman nimetini, iman nurunu bir başkasına aktarmazsak, iki şey olur. Bir, bizim imanımızda bir noksanlık vardır. Allah rahmet eylesin, cenab-ı Hak şefaatlerine nail eylesin, Mübarekler birgün buyurdular ki; Bir mü'minde eğer iman tamsa, ilk kelamı, bir kişiye daha bu imanı anlatmaktır. Bir kitap vermektir. Mesela Ebu Bekr-i Sıddık 'radıyallahü anh' iman etti, ilk kelamı, ya Resulallah, altı arkadaşım daha var, hemen getireyim, oldu. Neden? Onlar da müslüman olsun... İşte bu, cihad nurunun, iman nurunun tam olduğunu gösteriyor. O halde, imansız olmaz.

Adaletsiz olmaz. Mübarekler İlmihalde buyuruyorlar ki; Osmanlı İmparatorluğunun yükselmesi, duraklaması ve çökmesi, hep adaletle belli olmuştur. Bir gün Mübareklere sordum; Efendim, adaletin tarifi nedir, dedim. Buyurdular ki; Adaletin önünde çoban ve sultan eşit haklara haizdir. Yani sultana kayırma yok. Eğer adaletsizlik olursa, yıkılmak mukadderdir. Evde de, iş yerinde de adaleti gözetmek lazımdır.

Üç, doğruluk. İnsan ancak doğru insana güvenir. Dinini dünya için verme, o zaman sen kârlı çıkarsın. Allah doğrularla beraberdir. Allah doğruların yardımcısıdır.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:141
Dün:339
Bu Ay:6,957
Toplam:14,195,935
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842