Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2763

  • Whatsapp'de paylaş
Enver abiler buyurdular ki;
 
Süleyman aleyhisselam Peygamber olduğunda insanlar ve mahlûkat kendisine çeşitli hediyeler götürmek üzere sarayına akın ediyorlarmış. Bir karınca da bir çekirge bacağını çeke çeke saraya doğru götürüyormuş. Görenler sormuş; karıncaya demişler ki; hiç çekirge bacağından hediye olur mu, demişler. Karınca, ben akıllı adamım, önemli olan hediyenin cinsi değil yarın ahirette kimler hediye getirdi, orada bulunanların isim listesinde ismim olsun yeter, demiş.

İbrahim aleyhisselam ateşe atılırken bir karınca ağzına su doldurmuş ateşe doğru gidiyormuş. Görenler sormuş; ey karınca, bu dağ kadar ateş senin getirdiğin suyla söner mi demişler. Olsun, ben tarafımı belli ediyorum, ahirette en azından bu çabamdan dolayı ismim olacak demiş. O esnada bir yılan ise ateşi üflüyormuş; ey yılan sen ne yapıyorsun demişler. Ateşin daha iyi yanması için üflüyorum demiş.

Kitaplarımızı dağıtalım, bir kitap dahi olsa verelim. Önemli olan; ahirette listede ismimizin olması. Orada kim ne kadar verdi diye sorulmayacak, kimlerin ismi diye bakılacaktır. Bu yapılanları melekler sürekli kayıt ediyor.
 
Günün videosu

 
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:343
Dün:320
Bu Ay:2,147
Toplam:14,462,532
Online Ziyaretçiler:13
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842