Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2765 (Cum'anız mubarek olsun)

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim
ali zeki osmanağaoğlu

Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir.

Enver abiler buyurdular ki;

Mübârek zâtlar her zaman muvaffak olmuşlar. Çünki kendilerinde üç mühim haslet vardır. Bu üç hasletden dolayı her zaman muvaffak olmuşlar. Birincisi, hiç kimseyi kötülemezler, şikâyet etmezler. Hiçbir zaman kalblerinde başkalarına karşı kötülük duygusu bulunmaz. Zaten kötülük yapmazlar; ama hücrelerinde kötülük duygusu yoktur. İkincisi, Onlarda anlaşılamaz bir sabır vardır. Hadîs-i şerîfde buyruldu ki; Sabretmek, ferahlamanın anahtarıdır. Üçüncüsü, güler yüz-tatlı dildir. Bir zamanlar savaş âleti ok idi. Ondan sonra kılınclar çıktı. Daha sonra tüfekler, toplar çıktı. Atom bombası yapıldı. Bunlar insanların başarılı olmak için kullandıkları âletlerdir. Fakat şimdi başarılı olmak için bunlara lüzum kalmadı. Atom bombasının yerini, tatlı dil güler yüz aldı. Buna diplomasi denir.

Bir başka büyük zât muvaffak olmanın üç sebebini anlatırken buyuruyor ki; Birincisi, hocasını çok sever, her zaman hocasından bahseder, her zaman hocasına itaat eder. İtaat arttıkça, sevginin gerçeği artar. Sevginin gerçeği arttıkça, itaat artar. Ve en sonunda sevenle sevilen bir kişi olur. İkincisi, zamanı en iyi kullanırlar. Onların defterinde 'sonra' kelimesi yoktur. Helekel müsevvifûn hadîs-i şerîfine tam uyarlar. Üçüncüsü, çok vefâkârdırlar. Elli sene önce çay veren birisini dahi unutmayıp rahmetle anarlar. Büyükler buyuruyorlar ki; Sevgi itaattir. Kim Allahü tealanın emirlerine ne kadar çok itaat ediyorsa, o kadar çok seviyor demektir. Kim Resûlullah efendimizin "aleyhissalatü vessselam" emirlerine çok uyuyorsa, Resûlullah efendimizi o kadar seviyordur. Kim ne kadar hocasının emirlerine itaat ediyorsa, hocasını o kadar seviyordur.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
Günün videosu 
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:341
Dün:320
Bu Ay:2,145
Toplam:14,462,530
Online Ziyaretçiler:11
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842