Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 2940 (Cum'anız mubarek olsun)

  • Whatsapp'de paylaş

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cum'a gününü tebrik eder, müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim
ali zeki osmanağaoğlu
Enver abiler buyurdular ki;

Mübarekler buyurdular ki; Eğer görüştüğünüz zât hakikaten mürşid-i kâmil ise, eğer sen de gerçekten talebeysen. Talebe demek, artık ben yokum, ben tam teslimim, iradem yok, aklım yok, param yok, mevkiim yok, hiçbir şeyim yok, demektir. Böyle olursa, veren olgun, alan uygun oluyor ve alışveriş oluyor. Talebe kendini zorlasa bile, mümkün değil o talebenin kalbinde dünyalığa karşı, yani bu haramlara karşı, lüzumsuz şeylere karşı, yani Cenab-ı Hakkın dairesinin ve büyüklerin sevgisi dışında olan her şeyin muhabbetine karşı, soğukluk olur. Bu, ancak büyüklerin sevgisiyle olur. Başka imkan yok, buyurdular. Çünki ilacı o! İlacı, büyüklerin sevgisidir. Bir hortumla, bir kabloyla onların kalbine kendi hocasından gelir. Kendi hocasına da, kabloyla onun hocasından gelir. Böylece Cenab-ı Peygambere gider. Ona da, Allahü tealadan gelir. Dolayısıyla, o kablo, o network bir bağlandı mı, sen yerken, uyurken, gezerken, her ne yaparsan yap, devamlı surette, istesen de istemesen de, senin kalbine aşk-ı ilahi gelir. O sevgiyle insan, uçarak cennete gider. Ne ölüm acısı çeker, ne de kabir azabı. İşte gönlü tedavi etmek için, bir doktora, bir mürşide danışmak lazımdır. Onların isimleri, cisimleri yeter.
 
Mübarek Hocamız 'kuddise sirruh' buyurdular ki; İki şey geçiyor ki, bu geçen iki şeyin tekrar gelmesi mümkün değildir. Eğer geri getirmek mümkün olsaydı.. İnsanlar gözünden göz yaşı değil, kan akıtsalar, onu tekrar geri getiremezler. Bir tanesi, gençliktir. İkincisi, kaybettiği dostları ve ahbapları. Bulamazsın. Şimdi Mübarekler nasıl geriye gelir? Mümkün değil. Onun için, hayattayken bunların kıymetini bilelim. Nasılsa birgün pişmanlık mutlak gelecektir. Mübarekler buyurdular ki; İnsan ahirette ne kadar az pişmanlık duyarsa, o kadar kârdadır. Yoksa pişman olmamak mümkün değildir.

Enver abiler, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.

Fî emanillah
 
Günün videosu


 
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:140
Dün:441
Bu Ay:8,896
Toplam:14,456,339
Online Ziyaretçiler:12
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842