Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 15

  • Whatsapp'de paylaş
 
Teşekkür:
 
Enver abim için iki haftadır dünyanın her yerinden o kadar çok dualar, okumalar geliyor ki;
Bugün cuma namazından sonra, hergün tgrt fm de ehl-i sünneti anlatan Osman Ünlü hocaefendi tarafından duası yapıldı. Bir haftada gönderilen Kur'an-ı kerim hatmi 7200 den fazla, binlerce kelime-i tevhid hatmi, 26 milyondan fazla salevat-ı şerife, daha milyonlarca çeşitli tesbihler, yasin-i şerifler...
Maşallah. Eden kendine eder.
Teşekkür ederiz.
 
2007 senesi, haziran ayının 4 ü...
 
Enver abim İhlas Holding'de Kendilerinin de namaz kıldıkları mescidde ikindi namazına huzurpınarına hizmet eden arkadaşları davet etmişlerdi. Kalabalık bir cemaat vardı.
 
O gün Enver abim buyurdu ki;
 
Selamun aleyküm. Ali hoş geldin. Getirdiğin arkadaşları ayağa kaldır göreyim. Bunlar Huzur Pınarı. Bunlar çok hizmet ediyorlar. Bunlar bizim dava arkadaşlarımız. Allahü teala muvvafak-ı bil hayr eylesin. Hoş geldiniz, sefa geldiniz, mübarek olsun..
 
En aziz, dünyanın en şerefli, en kıymetli insanı Muhammed aleyhisselamdır. Neden, çünki peygamberlik görevi onda. Peygamber efendimizin, sallallahü aleyhi ve sellem, dünyaya teşrif etmelerinin sebebi insanlara dünya işlerini öğretmek değildi. Zifiri karanlığı aydınlığa çevirmekti. Bir insan körse, her tarafı siyah görür. Hazret-i peygamberin, sallallahü aleyhi ve sellem, gelme sebebi o kör gözleri açmak ve ışığa kavuşturmaktır. Ondan sonra renkler, şekiller görülebilir. Güneşi istediğiniz kadar tarif edin, insan kör olduğu müddetçe inkar eder. Mektubatta buyruluyor ya; Kör görmezse güneşin suçu ne. Büyüklerin bize en büyük iyiliği, kör olan gözlerimizi açtılar. Karanlıkta insanlar birbirine çarparlar. Dolayısıyla biz birbirimize çarpmayız. Neden? Çünki ışığın altındayız. Ama o ışıktan mahrum kalırsak birbirimize çarpmaya başlarız. Sonra da kalp kırarız, sonra da şefaatten mahrum kalırız. Sonra hesap sorarlar, siz ışığa kavuştuğunuz halde, eğriyi doğruyu öğrendiğiniz halde, mayını gösterdiğimiz halde niye çarptınız mayına derler. Haşa zulmetmez kuluna hüdası, herkesin çektiği kendi cezası. Onun için ne yaparsanız kendinize yaparsınız. İyilik yaparız kendimize yaparız, kötülük yaparız kendimize yaparız. Severiz kendimize yaparız. Sevmeyiz kendimize yaparız. Kızarız kendimize yaparız. Bir mübarek zat öyle buyuruyor; Allahü tealanın size nasıl muamele etmesini istiyorsanız siz de onun kullarına öyle muamele edin.
 
- devamı var, yarın inşallah.

ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:130
Dün:348
Bu Ay:2,570
Toplam:14,335,457
Online Ziyaretçiler:8
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842