Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 5

  • Whatsapp'de paylaş
Enver abim 1990 senesi kasım ayında böbrek nakli ameliyatı için gitmişti.
Ameliyatdan sonra 9 kasım günü hocamıza ziyarete gittik.
Hocamız o gün buyurdular ki; "Dün gelseydiniz, bizi böyle neşeli bulamazdınız. Çok üzüntülüydük. Ağlıyarak duâ ediyorduk. Yâ Rabbi, Enveri bize bağışla, müslimânları yetim bırakma diye duâ ediyorduk. Envere bir şey olursa biz de, bütün müslimânlar da, yetim kalırız. Enver bey hepimizin babası. Allahü teâlâ onu, bunun için yaratmış. Gece-gündüz, düşüncesi dine hizmet. İhlası çok, gayretli, hâfızası da çok kuvvetli. Benim söylediklerimi aylar sonra bile hatırlayıp aynısını anlatıyor. Enver abideki ihlâs bütün arkadaşlara aks etmiş. Çünki, "İnsanların dini, reislerinin, başkanlarınınki gibi olur" buyuruluyor. Onun için arkadaşların ihlâsı Enver abiden geliyor. Bugün gazetede resmini görünce sevindik. Neş'emiz yerine geldi." buyurmuşlardı.
Hocamızın bu sözlerinden herşey açık ve net anlaşılmaktadır. Enver abimizin nasıl olduğu, hocamızın nazarında yeri ne olduğu ve değeri gayet açık anlaşılmaktadır. Enver abim için başka söze ne hacet var ki...!
Bir insanın kıymeti sevdiklerinden ve sevenlerinden belli olur.
Allahü teala bir kulunu severse O'na kendi dostlarını, sevdiği kullarını tanıtır ve sevdirirmiş.
Allahü teala Enver abimize bu büyükleri hem sevdirmiş, hem onlara hizmetle şereflendirmiş, hemde Onların kalblerine girmek nasib etmiş..
Hocamız buyururdu ki; "Bu büyüklerin bir kişiyi sevmesi demek, Peygamber efendimizin ve Allahü tealanın da sevmesi demekdir".
Enver abimiz ismiyle müsemmâ, nûr'dur.
Enver abim, mübarek olsun. Biz ağlıyoruz ama emînim sen gülüyorsun. Cennetde sevdiklerinle olursun inşallah. Seni sevenleri de unutmayacağından eminiz efendim.
 
ali zeki osmanağaoğlu
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:110
Dün:391
Bu Ay:1,161
Toplam:14,334,048
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842