Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 28

  • Whatsapp'de paylaş
 
Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin, Cum'a gününü tebrik ederiz,
müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim.

ali zeki osmanağaoğlu
 

 
Geçmiş zaman olur ki, hayali cihan değer....
 
Bâzı hatıralar vardır ki, kalblere nakşeder. O hatıraları hatırlamak, Cennet hayatı yaşamak gibidir...
 
(Huzurpınarı ailemizden bazı üyelerimiz, "Enver abilerle ilgili hususi hatıralarınızı yazarmısınız" diyorlar. İnşallah zaman zaman hususi hatıraları yazmak nasib olur... mesela kısa bir müddet cuma günleri inşallah.)
 
Enver abim, mübarek Hocamızın vefatından bir müddet sonra bize bir vazife vermişlerdi. "Hocamızdan ne duydunsa hepsini yaz, bana ver. Ama yalnız bana ver. Tek nüsha olsun" buyurdular. 1969-2001 arası hocamızdan işittiklerimi zaten günü gününe yazmıştım. Bazı insanlar hani günlük tutar ya,... ben de, sadece Hocamızdan ve Enver abimden işittiklerimi günlük olarak yazmıştım. Hocamızın bir sohbetinde bulunup da onu aynı gün yazmadığım olmamıştı hiç... Enver abim de bunu biliyordu. Hatta bazan latife yollu takılırlardı; "Bugün gene her kelimeyi hiç kaçırmadan yuttun, bunları yaz, sonra lazım olur" buyururlardı. Hocamızın vefatından birkaç sene sonra Enver abim bu vazifeyi verince, daha evvel yazılan defterleri bilgisayara aktardım. Zaman zaman Enver abim bu çalışmanın ne durumda olduğunu sorarlar ve Sarıyer'deki evlerine davet edip kontrol ederlerdi. (altta bu konudaki bir hatıra vesikayı koydum). Gece- gündüz gayret ederek iki tane kitap meydana geldi. Emrleri üzere tek nüsha yapıldı. Bitirdiğimi arz ettiğimde, bir cuma gün Sarıyer'de cuma namazı için davet ettiler. Her cuma olduğu gibi kalabalık misafirler vardı. Hatta Abdülhakim efendi hazretlerinin talebelerinden de birkaç zât vardı. O gün Enver abim, getirdin mi diye sordular. Getirdiğimi arz edip teslim edince, buyurdular ki; "Ali bir kitap yazmış, fakat basılsın diye değil, sadece Enver abisine vermek için yazmış. Ali bize danışmadan, izin almadan hiçbirşey yapmaz. Biz Ali'den ve hizmetlerinden memnunuz" buyurdular. Enver abim, bir vazife verince neyi nasıl yapacağımızı da kendileri öğretirler, işin sonuna kadar da ilgilenirlerdi. Herkesle nasıl ilgilenebildikleri, dünyanın heryerinden dertlerine çare arayanların imdadlarına nasıl yetiştikleri, akıl ile anlaşılabilecek birşey değildi. Zaten hayatı incelenirse sıradan normal bir insanın kapasitesi dışında olduğu, anlaşılamaz olduğu belli olur. Nâçar kalan herkese çare bulurlardı. Kapıları ümitsizlik kapısı değildi. Bir sual soran herkes, tam mutmain olarak dönerdi, soranın kafasında veya kalbinde acabası kalmazdı. Enver abimde anlaşılamaz bir mıknatıs vardı,.. öyle ki; insanlar O'na doğru kuvvetle çekildiğini farkederlerdi. Hava gibi, ekmek, su gibi her zaman ihtiyaç duyulan bir insandı.
 
Enver abim, asırlarda ender yetişen çok müstesna bir insandı. Allahü teala rahmeti ile merhameti ile muamele eylesin inşallah.
 
 
Allahü teala razı olsun.
Senin de cuman mübarek olsun.
Yarın 15 de Sarıyerde seni bekliyorum. Yaptığın çalışmayı da getir.
 
----- Original Message -----
From: alizeki
Sent: Friday,
Subject:
 
.......................
 
 
Maşaallah. Allah kabul etsin. Çok memnun oldum.Allahü teala ne muradın varsa ihsan eylesin. Amin.
----- Original Message -----
From: alizeki
Sent: Friday,
Subject:
 
 
.............
 
 
Hep beni sevindiriyorsun. Allahü teala da seni sevindirsin.
 
----- Original Message -----
From: alizeki
Sent: Friday,
Subject:
 
..................................
 
 
----- Original Message -----
Sent: Friday, July 16, 2004 5:05 PM
 
Tam istediğim gibi olmuş. Aferin. Senin de cuman mübarek olsun.
Allahü teala bütün dualarını kabul etsin.
 
----- Original Message -----
From: alizeki
Sent: Friday,
Subject:
 
.......................
 
 
Senin de cuman mübarek olsun.
Sonsuz kere AMİN..
Sen nasıl beni sevindiriyorsan Allahü teala da seni seni sevindirsin..
Allahü teala din ve dünya selameti versin.
----- Original Message -----
From: alizeki
Sent: Friday,
Subject: cumaniz mubarek olsun efendim
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:505
Dün:569
Bu Ay:8,809
Toplam:14,412,037
Online Ziyaretçiler:7
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842