Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 18

  • Whatsapp'de paylaş
2007 senesi, haziran ayının 4 ü...
 
Enver abim İhlas Holding'de Kendilerinin de namaz kıldıkları mescidde ikindi namazına huzurpınarına hizmet eden arkadaşları davet etmişlerdi. Kalabalık bir cemaat vardı.
 
O gün Enver abim buyurdu ki;
 
-4-
 
Bir gün Musa aleyhisselam Allahü tealaya çok yalvardı, dedi ki; Ya rabbi, firavunun canını al. Allahü teala buyurdu ki; O, fakir kullarıma yardım ediyor, iyilik ediyor. Onun için canını almam. Ne zaman kesti, yani kıtlık oldu diye o fakir fukaraya yardımı kesti, geberdi gitti.
 
Allahü teala Kur'an-ı azimmüşşan da buyuruyor ki mealen; Allah'a, Peygambere ve içinizden olan emire itaat edin. Bu bir vaciptir. Kurban kesmek nasıl vacipse, sıla-i rahim nasıl vacipse, vitir namazı nasıl vacipse emire itaat de öyle vaciptir. Mübareklerin defalarca, defalarca dediği gibi. Enver hepimizin emiridir. Sizin değil, hepimizin ifadesini kullanmışlardır. Allahü teala Enver abiye çok yardım eylesin. Onun için mübarek Hocamız her namazda, arkalarında namaz kıldığımız zamanlarda hep Enver abiye dua ediyorlardı. Ben de Enver abiye dua ediyorum. O bir yanlış yapmasın diye. Çünkü Enver abi başarılı olursa hepimizin başarısıdır. Dua edelim Allahü teala onu muvaffak etsin. Başımızdan eksik etmesin. Ona hayırlı hizmetler nasip etsin. Allahü teala hepimize din ve dünya seadeti versin.
 
- devamı var, yarın inşallah.

ali zeki osmanağaoğlu
 
Âb-ı hayat: Enver abimizin sevgisidir, Enver abimizin sevdiklerinin sevgisidir. (Huzur Pınarı Mail Grubu)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:215
Dün:370
Bu Ay:1,722
Toplam:14,321,072
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842