Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Âb-ı Hayat - 199

  • Whatsapp'de paylaş

2009 senesi, mart ayının 5'i ...
Enver abim holdingde yemek ve sohbet için bazı abileri davet ettiklerinde, huzurpınarına hizmet eden arkadaşlarımız da oraya davet edilmişti, Enver abim o gün buyurdular ki;

-8-
 
Bedir harbinde müslümanlar çok azdı. Zırhları yok, develeri yoktu. Karşı taraf, zırhlı, silahlı, tam teşkilatlı, bin kişiydi. Savaş başladı, Cenab-ı Peygamber 'aleyhissalatü vesselam' secdeye kapandı, mübarek gözlerinden yaş akıyor, ya rabbi, yardım et, diyordu. Yardım yok! Ebu Bekr-i Sıddık 'radıyallahü anh', ya Resulallah, üzme kendini, sen Allahın Peygamberisin, gelir yardım, dedi. Hazret-i Peygamber 'aleyhissalatü vesselam' ya rabbi, bugün sen bize yardım etmezsen, kıyamete kadar sana Allah diyen hiç kimse kalmayacak. Bize yardım et, diye dua ediyordu. Baktı ki çok üzülüyor, Ebu Bekr-i Sıddık 'radıyallahü anh', ya Resulallah, bana izin verir misiniz, ben de gideyim, kılıncımla kâfire karşı savaş yapayım, dedi. Hayır, sen yanımda kal. Sen yanımdayken, kalbime kuvvet geliyor. Kalbim kuvvet bulursa, Eshabım muvaffak olur. Ama sen gidersen, olmaz, buyurdular. Şehitler vermeye başladık, kan aktı. Tabi Peygamberimizin duası zaten kabul olacak. Şehitler verildi, acı çekildi, ondan sonra beşbin melek geldi ve harp kazanıldı.
 
Şimdi, la teşbih vela misal. Bugün bir avuç Ehl-i sünnet müslümanın çektiği sıkıntılar var. Fakat elhamdülillah ki, bütün arkadaşlar, bu sıkıntıyı paylaştığımız için ve borcunu ödemek niyetinde olanlara Allah yardım eder hadis-i şerifi olduğu için, yardımın mutlaka geleceğine inanıyorum. Mutlak! Fakat bu nasıl gelecek, onu Allah bilir. Kimlere nasip olur, onu Allah bilir. Onu ben bilmem, hiçkimse de bilmez. Bizim vazifemiz, onu bilmek değildir. Peki ne? Bildiğimizle amel etmektir. Yani bize verilen vazife, imkan neyse, onu yerine getirmek, geri kalanı tevekkeltü alallah.. Elhamdülillah ki, o sıkıntının başlandığı günden bu güne kadar, elimizdeki bütün fırsatları ve imkanları değerlendirdik ve de devam ediyoruz. İnişli çıkışlı bir yokuş.
 
-devamı var-
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:267
Dün:329
Bu Ay:2,359
Toplam:14,335,246
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842