Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 974

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" talebelerine yaptıkları nasîhatlerinden:

6-
 
Se'âdet-i Ebediyyeyi okumak büyük seâdetdir. Cenâb-ı Hak sizi de, bizi de bu se'âdetden ayırmasın. Hergün okuyalım; ezber olsun, kalbimize yerleşsin. Onunla amel edelim; onun rûhâniyyetine kavuşalım. Hakîkatine, çok okudukça yaklaşabiliriz.
 
Sevindirici haller zuhûrunda sevinmeyiniz. Sıkıntılı hâllerde üzülmeyiniz. Bunların hiçbirine kıymet vermeyiniz. İşin başı, harâmlardan sakınmak ve nemâzları huzûr ile kılmakdır. Ehl-i sünnet yolunda bulunmak, büyükleri sevmek ni'metine kavuşan kimsenin neş'eli olması, Rabbine hep şükr etmesi lâzımdır.
 
Eshâb-ı kirâmdan bir zât diyor ki; Peygamber efendimiz, bayram günü hutbeye çıkıyordu. Merdiven üç basamakdı. Birinci basamağa çıkdı. Bir şeyler söylüyordu. Kulak verdim işitdim. Buyuruyordu ki: (Yâ Rabbi, Sen, bir kulunu, anasını-babasını gördüğü hâlde, onların hizmetinde kusûr eden, kalblerini inciten, onların rızâsını, duâsını almayanı cehenneme sok). Ben de âmin dedim buyuruyor. O hâlde birbirimizi seveceğiz, ammâ, anamızın, babamızın da kıymetini bileceğiz, onların rızâlarını, duâlarını alacağız, gönüllerini alacağız. Hepiniz biliyorsunuz: "Ananın, babanın evlâdına duâsı, Peygamberlerin ümmetine duâsı gibidir."

- devamı var -
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:58
Dün:329
Bu Ay:3,553
Toplam:14,463,938
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842