Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1084

  • Whatsapp'de paylaş
Enver Abilerin, Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi "rahmetullahi aleyh" hakkında buyurdukları sözlerden bazıları :

21-
  • Cenâb-ı Hak buyuruyor ki; kendinize vesîle arayın. En güzel vesîle, mürşid-i kâmil ve onun kitâbları ve talebeleridir. Yeter ki öz kaynağa götürsün. Mübâreklere ve kitâblara karşı sevginizi artdıran arkadaşların ayaklarını öpün. Sizi kurtaran mürşid onlar. Fekat sevdiklerinize karşı şübheye götüren kişilerden, arslandan dahâ çok kaçın. Çünki arslan, insanın yalnız canını alır ama diğeri i'tikâdını bozar. Sonra aynı feyz zehre dönüşür. Felâketin birinci basamağı, evvelâ arkadaşlardan soğursun. Sonra hizmetlerden soğursun. Sonra yapılanları tenkîd etmeye başlarsın. Bu, şunun işâretidir, büyüklerden gelen feyz kalbde zehre dönüşüyor. Tatlının şeker hastasında zehre dönüşmesi gibi olur.
  • Hocamıza sordular. Feyzlerin gelip gelmediğini nasıl anlarız? Buyurdular ki; Bir insan harâmlardan nefret ediyor, ibâdetlerden lezzet alıyor ise feyz alıyor demekdir. Bunun aksi olursa feyz almıyor demekdir.
  • Mübârekler, kalbimde Enver'in sevgisi herkesden önce gelir buyurdular. Mübâreklerin çok duâsını aldım. Mübârekler Hanımanneyi çok severdi, Hanımanneye ben çok iyi bakdım.
- devamı var -
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:140
Dün:364
Bu Ay:1,903
Toplam:14,334,790
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842