Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1183

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh" Enver Abiler hakkında buyurdukları sözlerden bazıları :

7-
  • Enver'in neden muvaffak olduğunun sebeblerini size anlatayım: Enver'de üç haslet var, bu üç haslet onu muvaffak ediyor. Birincisi, bugüne kadar berâber olduk, yakînen tanıyorum, hiçbir zemân, hiçbir arkadaşı bana kötülemedi. Hiçbir zemân kalbine bir arkadaşa karşı kötülük duygusu gelmedi. Hücrelerinde kötülük duygusu yok. Zâten kötülük yapamaz fekat kötülüğün düşüncesi bile aklına gelmedi. Onca iftirâya uğramasına rağmen, kötülük istemez. İkincisi, onda anlatılamaz bir sabr vardır. Kızmak yok, telâş yok. Hadîs-i şerîfde buyruluyor ki; Sabr etmek, ferâhlamanın anahtarıdır. Hattâ bizden dahâ sabrlıdır. Enver'in muvaffakıyyetinin üçüncü sebebi şudur; Bir zemânlar savaş âleti ok idi. Ondan sonra kılınclar çıkdı. Dahâ sonra tüfekler, tabancalar, toplar çıkdı. Atom bombası yapıldı. Bunlar insanların başarılı olmak için kullandıkları âletlerdir. Fekat şimdi kullanılan âlet, atom bombası değildir. Atom bombasının yerini alan yeni bir silâh var. O da tatlı dil, güler yüz. Buna diplomasi derler. Tatlı dil, güler yüzle işleri bu hale getirdi.
  • Tebdîl-i mekânda ferâhlık vardır. Enver abi, âlicenâb, Rabbimize çok şükr, dünyânın en bahtiyâr insanlarıyız. Evvelâ, Rabbimiz bizi insan yaratmış, müslimân yaratmış, Habîbine ümmet yaratmış, sevdiklerinin yolunu göstermiş. Ne büyük ni'metdir bu. Çok bahtiyârız. 17 Mart 1995
  • Hindistân'a Enver beğle gitdiğimiz zemân, büyüklerin kabrlerini ziyâret etdik. Böyle kabrlerden ancak mürşid-i kâmiller istifâde edebilir. Çünki, başkaları doğru dürüst râbıta bile yapamıyor ki, nasıl istifâde edebilsin? Fekat Enver beğ istifâde etdi.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:186
Dün:463
Bu Ay:186
Toplam:14,433,014
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842