Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1223

  • Whatsapp'de paylaş
Enver Abilerin, Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi "rahmetullahi aleyh" hakkında buyurdukları sözlerden bazıları :

99-
  • Mübârekler buyurdular ki; Arkadaşlar, güvendiler bana i'timâd etdiler. Ben de benden sonra bunu içinizde en iyi kim idâre edebilir, kim yönetebilir diye düşündüm ve Enver'i seçdim. Enver bu işi iyi yönetir diye kanâ'at geldi. Çünki, Enver uzun yıllar yanımda kaldığı için benim politikamı, benim siyâsetimi iyi biliyor. Dolayısı ile ona emânet etdim. Eğer vermese idim emânete hâinlik etmiş olurdum. Çünki, cenâb-ı Hak emâneti ehline verin, buyuruyor.
  • Mübârekler buyurdular ki; Kardeşim, eğer biri gelip de size Allah rızâsı için, bir şey sorar ise, siz de hiçbir zerre menfe'atiniz olmaksızın cevâb verirseniz o iş mutlaka doğru sonuçlanır. Verdiğiniz cevâbda yanlış olsa bile, ya'nî cenâb-ı Hak'kın takdîr etdiğinden başka bir şeklde, başka bir sebeb söylediyseniz, Allahü teâlâ bu ihlâs sebebiyle o işi düzeltir. Büyüklere böyle temiz kalb ile, katıksız olarak, gidip sorulursa, mutlaka alacağı sonuç doğru olur.
  • Mübârekler buyurdular ki; Allahü teâlânın bana verdiği bütün yetkileri, bütün imkânları, ne varsa, ben hepsini Enver'e verdim.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:69
Dün:383
Bu Ay:3,405
Toplam:14,322,755
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842