Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 1235

  • Whatsapp'de paylaş
Hocamız Hüseyin Hilmi Işık Efendi'nin "rahmetullahi aleyh", talebelerine ve sevenlerine nasihatleri:
 
4-
 
Se'âdet-i Ebediyyeyi okumak büyük seâdetdir. Cenâb-ı Hak sizi de, bizi de bu se'âdetden ayırmasın. Hergün okuyalım; ezber olsun, kalbimize yerleşsin. Onunla amel edelim; onun rûhâniyyetine kavuşalım. Hakîkatine çok okudukça yaklaşabiliriz.
 
Sevindirici haller zuhûrunda sevinmeyiniz. Sıkıntılı hâllerde üzülmeyiniz. Bunların hiçbirine kıymet vermeyiniz. İşin başı, haramlardan sakınmak ve nemâzları huzûr ile kılmakdır. Ehl-i sünnet yolunda bulunmak, büyükleri sevmek ni'metine kavuşan kimsenin neş'eli olması, Rabbine hep şükr etmesi lâzımdır.
 
Eshâb-ı kirâmdan bir zât diyor ki; Peygamber efendimiz "aleyhissalatü vesselam", bayram günü hutbeye çıkıyordu. Merdiven üç basamakdı. Birinci basamağa çıkdı. Bir şeyler söylüyordu. Kulak verdim, işitdim. Buyuruyordu ki; (Yâ Rabbi, Sen, bir kulunu, anasını-babasını gördüğü hâlde, onların hizmetinde kusûr eden, kalblerini inciten, onların rızâsını, duâsını almayanı Cehenneme sok). Ben de âmin dedim, buyuruyor. O hâlde birbirimizi seveceğiz ama anamızın, babamızın da kıymetini bileceğiz, onların rızâlarını, duâlarını alacağız, gönüllerini alacağız. Hepiniz biliyorsunuz, "Ananın, babanın evlâdına duâsı, Peygamberlerin ümmetine duâsı gibidir."
 

 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:251
Dün:364
Bu Ay:2,014
Toplam:14,334,901
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842