Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 117

  • Whatsapp'de paylaş
-HAYATINDAN KESİTLER-
 
Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye:
-21-
Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye kitabının son sözünden kesitler...
-4-
Hakîkî âlim bulunmadığı zemânlarda, mürşid geçinen câhillere aldanmayıp, mevtâların rûhlarından feyz almağa çalışmalıdır. Buna kavuşmak için, ehl-i sünnet i'tikâdında olmak ve ahkâm-ı islâmiyyeye uymak ve hakîkî âlimlerin kitâblarını okumak ve okuyan ile sohbet etmek şartdır.
***
Velînin kalbindeki feyzler, nûrlar, güneşin ziyâsı gibi, her yere yayılmakdadır. Ahkâm-ı islâmiyyeye uyan ve Onu seven müslimânların kalblerine akar. Onların bu feyzleri aldıklarından haberleri olmaz. Kalblerinin temizlendiğini anlarlar. Karpuzun güneş karşısında olgunlaşdığı gibi, kemâle gelirler. Eshâb-ı kirâm rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecma'în, Resûlullahın sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem sohbetinde, böyle kemâle geldiler. Müslimânın feyz almasına mâni' olan en zararlı şey, bid'at sâhibi olmasıdır.
***
Evliyâ, kalb, rûh mütehassısları olup, herkesin bünyesine ve hastalığına ve zemânının zulmetine ve fesâdına uygun rûh ilâclarını, hadîs-i şerîflerden seçerek söylemişler ve yazmışlardır. Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellem, dünyâ eczâhânesine yüzbinlerce ilâc hâzırlayan baş tabîb olup, Evliyâ da, bu hâzır ilâcları, hastaların derdlerine göre dağıtan, emrindeki yardımcı tabîbler gibidir.
 
-devamı var-
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:239
Dün:394
Bu Ay:4,703
Toplam:14,324,053
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842