Turkce Ust Menu

ALTIN HALKA 36 - 134

  • Whatsapp'de paylaş
-HAYATINDAN KESİTLER-
 
İlme hizmetleri:
-1-
 
1967 senesinde İstanbulda Işık Kitâbevini tesîs etmiş, 1976 da İhlâs Vakfını kurmuştur. Türkçe, almanca, fransızca, ingilizce, arabi, fârisî, rusça, bulgarca, arnavudca hâzırladığı kitâpları dünyânın her tarafına yaymış, binlerle takdîr, tebrîk ve teşekkür mektupları almış, kitâplarının birkaçı, Japonca'ya ve Asya'daki, Afrika'daki yerli dillere de tercüme edilmiştir. Hakikat Kitabevinin bastırdığı kitaplar, internet vasıtası ile bütün dünyaya dağıtılmaktadır.
Hüseyin Hilmi Işık efendi rahmetullahi aleyh, her sohbetinde İslâm âlimlerinin kitâblarından okuyup anlatır, mutlaka Abdülhakim efendi hazretlerinden de bahsederdi. İmâm-ı Rabbânî hazretlerini ve Abdülhakîm Arvâsî hazretlerini anlatırken, gözleri yaşarırdı. "Kelâm-ı kibâr, kibâr-ı kelâmest" buyururdu. "Büyüklerin sözü, sözlerin büyüğüdür" demektir.
Eserlerini, "Fitne yayıldığı zemân, hakikati, doğruyu bilen bir kimse başkalarına bildirsin. İmkanı olduğu halde bildirmezse Allahü teâlânın, meleklerin ve bütün insanların laneti onun üzerine olsun" mealindeki hadis-i şerifinden korkarak, insanlara doğru yolu göstermek için hazırlamış, hiçbir dünyevi menfaat ve kazanç düşünmemişdir.
 
-devamı var-
İslami İlimler Akademisi
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:86
Dün:574
Bu Ay:7,122
Toplam:14,489,089
Online Ziyaretçiler:8
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842