Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

UNUTMAZSAN UNUTMAZLAR, BIRAKMAZSAN BIRAKMAZLAR

  • Whatsapp'de paylaş
UNUTMAZSAN UNUTMAZLAR,
 
 
BIRAKMAZSAN BIRAKMAZLAR ...
 
 
Genç bir delikanlı çok ağlıyormuş, hocası niye bu kadar ağladığını sormuş.
 
-Hocam Allah beni Cehenneme atarsa? demiş,
 
-Evladım sen namazını kılıyorsun, dindarsın, neden bu kadar korkuyorsun?
 
-Hocam çok korkuyorum, Allah muhafaza etsin, ya beni cehenneme atarsa... Bir türlü çocuk ikna olmuyormuş. En sonunda hocası diyor ki; "bak evladım biz büyük bir zata bağlıyız, o büyük zat bizi bırakmaz, bize sahip çıkar". Genç diyor ki; Peki hocam ya unutursa, beni bırakırsa, sen işe yaramazsın derse, benim halim ne olur... Hocası diyor ki; "UNUTMAZSAN, UNUTMAZLAR, BIRAKMAZSAN, BIRAKMAZLAR, İŞ, SENDE BİTER. Sen kendine bak, onlara bakma" .. Sen dünyada sahip çıkarsan onlar da ahiretde sahip çıkar....
 
Dala sıkı sarılalım, bu iş gevşekliğe gelmez. Deniz dalgalı, gemi sallanıyor, sağa sola bakınırken dalga gelip bizi köpek balığının ağzına atabilir. Şimdi sıkı durmanın, sıkı tutunmanın, geminin sallanmasına karşı tedbirli olmanın zamanıdır, dalga geçecek zaman değil, dalga çok büyüktür.
 
Büyüklerin âdetleri var, güzel huyları var, kesinlikle aldıklarını bırakmazlar; sen bırakmazsan bırakmazlar. Onlar verdiklerini geri almazlar.
 
Bir hayrın işlenmesine sebep olmak o hayrı işlemek gibidir.
 
Bir kişinin hidayetine sebep olmak, bir kişiye yardımcı olmak en kıymetli ibadettir. Bazı insanlara Allahü teala hususi kabiliyet vermiştir. Onları özel bir iş için yaratmıştır. Bunlar insanın ağzından girer burnundan çıkar. Onun hidayetine sebep olur, büyükleri tanıtır... mübarek olsun.
 
Mü'mine hizmet ibadettir, üzmek ise felakettir. Herkesin yaptığı işten, ne olduğu, kim olduğu ve tarafı belli olur. Karınca, İbrahim aleyhisselamın ateşini söndürmek için su taşırken yılan ise ateşin artması için üflüyordu. İkisi de hayvan... Fakat ayrı yapıda. İkisi de farklı,.. tarafını belli ediyor..
 
Allahü teala kullarını seçiyor, ona göre iş veriyor. Kimisini hayırlı işlerde istihdam ediyor, kimisini kötü işlerde.. Ne mutlu hayırlı işlerde istihdam edilenlere.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim.
 
Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin Cuma gününü tebrik eder,
müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü teala Ramezan-ı şerifin şefaatine nail eylesin, Ramezan-ı şerifde avf ve mağfiret eylediği kulların meyanına dahil eylesin inşallah.
 
ali zeki osmanağaoğlu
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:426
Dün:428
Bu Ay:7,862
Toplam:14,455,305
Online Ziyaretçiler:11
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842