Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Ebedi Seadet - 40

  • Whatsapp'de paylaş
Tatlı dil ve güler yüz ile nasîhat etmelidir
 
Kâfirler, dünyânın dışı tatlı, içi acı olan ve dışı yaldızlı, içi zehrli olan ve başlangıcı hoş, sonu boş olan râhatlığına ve güzelliğine sarılıyor. Müslimânlar, Kur'ân-ı kerîmin emrlerine, ya'nî Peygamberimizin "sallallahü aleyhi ve sellem" yoluna sarılmalı ve bu ışıklı yolda ilerlemeğe durmadan çalışmalıdır. Dinde sonradan meydâna çıkan, dinde reformcular tarafından uydurulan, bid'atlerden sakınmalıdır.
Peygamberimiz "sallallahü aleyhi ve sellem", (Bid'at sâhibi olanlara,[ya'nî Peygamberimizin "sallallahü aleyhi ve sellem" zemânında ve onun dört halîfesi zemânlarında bulunmayıp da, dinde sonradan meydâna çıkarılan, uydurulan sözleri, yazıları, usûlleri ve işleri, ibâdet olarak, inananlara, yapanlara ve yapdıranlara] hurmet eden, dirilerini ve ölülerini medh eden, bunları büyük bilen, dîn-i islâmı yıkmağa, dünyâdan kaldırmağa yardım etmiş olur)buyuruyor.

Her müslimân, hem îmânını korumağa, kapdırmamağa çalışmalı, hem de, Allahü teâlâya ve Onun Peygamberine inanmıyan kâfirleri sevmemelidir. Fekat, sevmediklerine de, kötülük, zulm yapmamalı, kâfirlere ve bid'at sâhiblerine tatlı dil ve güler yüz ile nasîhat etmelidir. Onların felâketden kurtulmalarına, se'âdete kavuşmalarına çalışmalıdır.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:133
Dün:326
Bu Ay:4,729
Toplam:14,337,616
Online Ziyaretçiler:8
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842