Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Sende kibir var

  • Whatsapp'de paylaş
Abdulvehhab-ı Şa'rani "rahmetullahi aleyh" hazretlerinin hocası Şeyhülislam Zekeriya Ensari "rahmetullahi aleyh" hazretleridir. Bu zatın da çok büyük bir hocası vardı. Bir gün hocası ile beraber otururken Hızır aleyhisselam gelir. Sohbetin sonunda Hızır aleyhisselam bu zatın hocasına, (Senin bu talebenin çok büyük bir suçu var. Bunun, bundan daha fazla ilerlemesi mümkün değil. Bundan tevbe etmedikçe kurtulamaz) der ve kaybolur.
 
Şeyhülislam Zekeriya Ensari hazretleri (Aman efendim ne olur Hızır aleyhisselamı çağırsanız da bu suçun ne olduğunu öğreneyim) diye yalvarır. Fakat hocası (Hızır aleyhisselam çağırmakla gelmez. Kendisi ne zaman isterse o zaman gelir) buyurur.
 
Bu zat günlerce tevbe eder, nerede kusuru olduğunu düşünür ama bulamaz. Bir gün yine hocası ile beraberken Hızır aleyhisselam gelir. Hemen tabii ki bu mevzuyu sorarlar. Hızır aleyhisselam buyurur ki: "Sende kibir var. Yazdığın yazıların altına (Şeyhülislam Zekeriya Ensari) diye yazıyorsun. Şeyhlik kim sen kimsin" der. Bunun üzerine hemen tevbe edip, bundan sonra yazılarının altına (İnsanların en aşağısı Zekeriya) tarzında sıfatlarla beraber ismini yazmaya başlar.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:452
Dün:575
Bu Ay:13,176
Toplam:14,416,404
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842