Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Haddini bilmek

  • Whatsapp'de paylaş
İmam Cafer-i Sadık "rahmetullahi aleyh" hazretleri anlatır:
 
İsa aleyhisselam bir nehirden karşıya geçecekti. "Bismillah" diyerek suya adımını attı ve su üzerinde yürümeye başladı. Onu takib etmekte olan bir adam da İsa aleyhisselamın su üzerinde yürüdüğünü görünce, o da Bismillah deyip su üzerinde yürüyerek İsa aleyhisselama yetişti. Bu esnada adam, kendi kendisine şöyle dedi: "Ruhullah olan İsa aleyhisselam suyun üzerinde yürüyor, ben de onun gibi su üzerinde yürüyorum; o halde onun benden üstünlüğü nedir" Böyle düşünürken suya battı ve "Yâ Ruhullah! Beni tut, boğulmaktan beni kurtar!" diye bağırmaya başladı. İsa aleyhisselam onun elinden tutarak sudan çıkarıp şöyle buyurdu: "Ey kişi! Ne dedin ki suya battın?" Adam şöyle dedi: "Ben kendi kendime şöyle dedim: Peygamber su üzerinde yürüdüğü gibi ben de su üzerinde yürüyorum. Öyleyse bizim aramızda ne fark vardır! Bu sebeple battım."
 
İsa aleyhisselam şöyle buyurdular: "Sen kendini, layık olmadığın bir dereceye çıkardın. Bundan dolayı Allahü teâlâ sana gazab etti; haddini bil ve şimdi söylediğin sözden tevbe et!"
 
İmam Cafer-i Sadık hazretleri bunu naklettikten sonra şöyle buyurdu: "Öyleyse Allahü teâlâdan korkun, haddinizi bilip kendinizi yüksek makamlarda zannetmeyin ve bu makamlarda olanları da hased etmeyin. Yoksa gazab-ı ilahi size de gelir.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:271
Dün:373
Bu Ay:2,842
Toplam:14,322,192
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842