Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1259

  • Whatsapp'de paylaş
  • Silsile-i âliyye de bulunanlardan bir dânesi, -hangisi olursa olsun- İmam-ı Rabbani hazretleri, Mevlânâ Halid hazretleri, seyyid Abdülhakîm Arvâsî hazretleri,.. bunlardan birisine âşık olmalıdır. Onları sevmek için de, hayat hikayelerini okumak lazım. Onların hayat hikayelerini okuyunca, Onların sevgisi insan kalbine yerleşir. Onların sevgisi kalbe yerleşince de, dünya sevgisi çıkar. Dünya sevgisi çıktı mı, Allaha muhabbet yerleşir.
  • Kalpleri birbirine bağlayan yol, muhabbet yoludur. İnsan Silsile-i âliyye büyüklerini severse, Onların kalbinden, nurlar, feyzler sevenin kalbine akar, taa Peygamber efendimizden böyle gelmiş. Ne mutlu bize ki, bunlardan haberimiz var. Haber almak, inanmak dahi büyük bir meziyettir.
  • Mürşîd-i kâmil; iki talebesi olsa, biri şarkda, biri garbda olsa, ikisine de aynı anda emr-i Hak vâki olsa, ikisinin imdâdına da yetişip, îmanla vefat etmelerini temin eden kişidir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
  • Lokman Hakim Hazretleri buyurdu ki; iki şeyi hemen unut, iki şeyi unutma. Başkasına yaptığın iyilikleri ve başkasının sana yaptığı kötülükleri hemen unut. Allahü tealayı ve ölümü hiç unutma.
  • Hizmet et, arkasından tövbe et, namaz kıl, tövbe et. Kimse, yarına çıkacağına garanti edemez. Bir kişi, bir işi ne güzel yaptım dese mahvolur. Her şeyde ölümü düşünüp ona göre hareket etmeliyiz.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
Huzur Pınarı Kitap Kampanyası
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:352
Dün:320
Bu Ay:2,156
Toplam:14,462,541
Online Ziyaretçiler:13
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842