Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1313

  • Whatsapp'de paylaş
İmam-ı Rabbani "kuddise sirruh" hazretleri de hizmet etmeden iltifata kavuştu. Buyurdu ki, Kâbe'ye giderken, Kâbe'nin sâhibine kavuştum. Yani, Baki billah hazretlerinin yanında Allahü teâlâyı tanıdı.
 
Talebe, her işinde, her zaman hocasını düşünürse, ibadetlerden zevk alır. Bu râbıta kendiliğinden olmağa başlayınca, bu yolda cezb ederek uçurarak ilerletilir ve dünya işleri bu râbıtaya mâni olamaz.
 
Zikr için kalbi zorlayarak alıştırmağa çalışmak arabanın marşına basmak gibidir. Motor çalışınca marşa basmağa lûzum kalmadığı gibi, kalb alışınca kendiliğinden zorlanmadan zikreder.
 
Hüseyin Hilmi Işık Efendi (rahmetullahi aleyh)
Yemek Allah için olur, evlenmek Allah için olur, namaz Allah için olur, dinlemek de Allah için olur. Bunların içine biraz dünyayı sokarsanız, menfaati sokarsanız, bir küp zemzemin içine idrar boşaltmak gibi olur. İsterse bir damla olsun... Dünya sevgisi pistir. İbadetler de zemzem gibidir. Bu zemzeme, bu güzel yemeğe çöp dökmeyin, pislik karıştırmayın. Kendinizden konuştuğunuz müddetçe, kendiniz var olduğunuz müddetçe, bu zemzemi içemezsiniz. Başkasına ikram ettiğiniz zemzem pislenmiştir.
 
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:57
Dün:394
Bu Ay:4,521
Toplam:14,323,871
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842