Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 862

-İnsanın kalbi, Kâbeden daha kıymetlidir. Nasıl ki Kâbe-i Muazzamayı ilk gördüğünüz anda yapılan dua red olunmazsa, mü'min, mü'minle karşılaştığı anda yaptığı duayı da Allahü teala red etmez, kabul eder. Yapılacak en güzel dua, Esselamü aleyküm demektir.
 
-Bir kâfir ordusu, bir islam memleketine saldırıp da oradaki müslimânlar zaif kalırsa, yardım etmek bütün dünyadaki müslimânlara farz olur. Bu da üç çeşiddir. Bedenen, mal ile ve dua ile. Fiilen mümkün olmazsa, mal-para da yetişmezse, hiç olmazsa dua etmelidir. İmam-ı Rabbani hazretleri, dua ordusu gazâ ordusundan önde gelir buyuruyor.
 
-Şeytan ilk önce din kardeşinin aleyhinde konuşturur, kötületir. Eğer böyle bir dedikodu olursa, o ateşi hemen söndürmelidir. Dinlemek artarsa, çok felaket olur.
 
-Aranıza fitne girmesin, aranıza bölücülük, dedikodu girmesin. Çünki tarih boyunca milletler, devletler, hep içeriden yıkılmıştır. Onun için, eğer aranızda birisi fitneye sebebiyet verirse, fitne yaparsa, din kardeşlerini kötülerse, sakın dinlemeyin! Hatta ona sus derseniz, yüz şehit sevabı alırsınız.
 
-Kevser şerâbı demek, kevser şerbeti demektir. Şimdi, haram olan hamr'a şarab diyorlar. Şarab şerbet demektir.
 
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:251
Dün:335
Bu Ay:3,034
Toplam:14,211,316
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842