Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 942

  • Feyz alabilmek için, bazı şartlar vardır, müslüman olması, bid'at ehli olmaması, haramlardan sakınması lazımdır. Haramla feyz bir arada olmaz. Farzları yapması lazımdır. Allahü tealanın emirlerine uymayan, feyz alamaz. Boğazından bir lokma, bir zerre haram gıda vücuda girmemesi lazımdır. Eğer haram girerse, insan vücudunda haram lokma buhar olur, bütün feyiz kapılarını kapatır. Delikleri tıkar, feyz alamaz.
  • İnsanların peşinde koştukları şey, nefslerinin arzularıdır.
  • İnsanın nefesi ne kadar çok alınıp verilmişse, ona o kadar çok günah yazılmıştır. Çünki günah, Allahü tealayı unutmaktır. Allahü tealayı unutmanın her anı, günah yazılır.
  • Eğer işlenen günahlarda küfür bulaşığı varsa, Allah muhafaza etsin, kafirlerin başarılarını övmüşse, onlardan razıysa veya ağzından küfür sözleri çıkmışsa, bu çok tehlikelidir, bu hal üzere ölenler için, cehennem azabı küfürden dolayı vardır.
  • Müslümana hizmet, ibadettir. Elden geldiği kadar, mü'min, mü'minlere hizmet etsin. Allahü tealanın dinine hizmet eden bir mücahide hizmet eden, ona bir bardak su veren, ölüm acısı, kabir azabı, mahşer azabı çekmez.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:649
Dün:708
Bu Ay:13,547
Toplam:14,246,556
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842