Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1052

  • Enver bey gibi cömertlerin ikramında şifa vardır.
  • Enver abideki ihlâs bütün arkadaşlara aks etmiş. Çünki, "İnsanların dini, reislerinin, başkanlarının ki gibi olur" buyuruluyor. Onun için arkadaşların ihlâsı Enver abiden geliyor. Bugün gazetede resmini görünce sevindik. Neş'emiz yerine geldi.
  • Hepiniz bir sürünün çobanı gibisiniz buyuruluyor. Herkes çobandır, emri altındakilerden mes'uldür. Öğretmen talebeden, işyeri sâhibi işçilerden mes'uldür. Enver bey de gazetede çalışanlardan ve bütün abilerden mes'uldür.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Mübareklerin defalarca dediği gibi, Enver abi hepimizin emiridir. Sizin değil, hepimizin ifadesini kullanmışlardır. Allahü teala Enver abiye çok yardım eylesin. Onun için mübarek Hocamız her namazda, arkalarında namaz kıldığımız zamanlarda hep Enver abiye dua ediyorlardı. Ben de Enver abiye dua ediyorum. O bir yanlış yapmasın diye. Çünki Enver abi başarılı olursa hepimizin başarısıdır. Dua edelim Allahü teala onu muvaffak etsin. Başımızdan eksik etmesin. Ona hayırlı hizmetler nasip etsin. Allahü teala hepimize din ve dünya seadeti versin.
  • Gülle beraber olan mis gibi kokar, berbat yerlerde olan berbat kokar. İnsan taşıdığı koku ile beraber ahirete gider.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:112
Dün:682
Bu Ay:16,860
Toplam:14,249,869
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842