Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 979

  • Peygamber efendimizin yolunu bütün dünyaya Eshab-ı kirâm yaydı. Onlar peygamber efendimizin cemaatidir. Ehl-i sünnet vel cemaat demek, Peygamber efendimizin ve Eshab-ı kirâmın yolu demektir. Eshab-ı kirâmın bildirdiği yol, Peygamber efendimizin yoludur.
  • Ehl-i sünnet itikadı çok kıymetlidir ve çok zor bulunur. Nasıl ki âb-ı hayat balta girmemiş karanlık ormanlar içindeyse, bu ehl-i sünnet itikadı aynı onun gibi kavuşulması çok zor olan bir nimettir. İşte bu çok kıymetli cevheri Allahü teala çöplüğe koymaz. Eğer arkadaşlarımızın kalbleri buna layık olmasaydı, Rabbimiz tarafından sevilmeseydi, seçilmeseydi, bu cevher bu kalblere nasip olmazdı, bu büyükleri tanımak nasip olmazdı. Bu cevher bu kalblere yerleştirilmişse arkadaşlar binlerce defa Cenab-ı Hakka şükretmelidir. Eğer Cenab-ı Hak bir kuluna büyükleri tanımak nasip etmişse, onu seçmiştir.
  • Cennetin anahtarı, itikaddır, imandır. İbadet değildir.
  • Allahü teala bir ağaç yaratmış, dünyada ekilir, yetiştirilir ama dünyada meyvesi olmaz, meyvesi Cennette yenir, çünki bu meyveyi yiyen ölümsüzleşir, bu ağaç İslamiyet ağacıdır, ağacın adı Müslimânlıktır.
  • Biz, dünyanın en bahtiyar insanlarıyız. Allahü teala kurtarmak istediği kullarına hidayet verir. Demek ki, hepimiz Cenab-ı Hakkın husûsî tahsisiyle Ehl-i sünnet itikadına kavuşmuşuz. Bu hem çok zor, hem çok karışıktır.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:95
Dün:682
Bu Ay:16,843
Toplam:14,249,852
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842