Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1055

  • Bülbülsüz kafes nasıl olur. Enver abisiz gazete, bülbülsüz kafese benzer. İnşaallah bugün bülbül gelir. Sıhhatle, selametle gelir de kafesimiz şenlenir. Gazete şenlenir inşaallah.
  • Enver abi çok yoruluyor, ona çok duâ ediyorum. Dün akşam Enver abi benden evvel gelmiş, yukarıdaymış. Onu göremeyince üzüldüm, acaba hasta mı oldu dedim. Sonra geldi, "Efendim; yukarda Kur'ân-ı kerîm okuyordum, sizin geldiğinizi işitmedim" dedi. Dedim ki, "Senin sesini duymayınca çok üzüldüm. Senin birşeyin yok elhamdülillah" dedim, sevindim.
  • Hak tecelli eyleyince, her işi âsân eder, Allahü teâlâ irade ederse, isterse, her işi kolaylaşdırır. Halk eder esbabını, sebebini halk eder. Bir lâhzada ihsan eder. Bizim işlerimiz hep böyle. Enver abi diyor ki; "Aklım ermiyor." "Bunu Enver bey nasıl yapıyor." diyorlarmış. O da "Benim birşeyden haberim yok. İşler kendi kendine oluyor" diyor. Himmetle oluyor bu işler kardeşim.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Bu ahir zamanda Hocamızın kıymetini bilmek, birbirimizin kıymetini bilmek büyük keramettir.
  • Abilerin kıymetini bilmeyen, ne Enver Abinin ne Hocamızın kıymetini bilemez. İş, o dava kardeşini kendinden bin kere aziz tutmaktır, onların değerini anlamaktır. Çünkü, hakkı batıldan ayıran evliyadır. Ahir zamanda, namazını kılan, imanını kurtaran, haramdan sakınan evliyadır. Allahü teâlânın evliya dediği kuluna sen nasıl kötü gözle bakarsın..
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:94
Dün:682
Bu Ay:16,842
Toplam:14,249,851
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842