Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 515

  • Bu kadar hizmetinize rağmen, eğer tek bir kalp kırarsanız, kazandığınız bütün sevapları yok olmuş bilin.
  • Bu kitapları satarken, bu hizmetleri yaparken çok sıkıntı çektik, çok çile çektik. Evimizden yurdumuzdan ayrı kaldık. Ama unutmayın ki, bu bizim çektiğimiz sıkıntılar, Eshab-ı kiramın çektiği sıkıntılar yanında deryada bir damla gibidir. Çünki onlar yurtlarından kovuldular.
  • Efendi hazretlerini çok özledim. Kavuşacağım anı nasıl beklediğimi bilemezsiniz. Tabi kavuştuğum zaman da, Efendi hazretleri, Hilmi dünyadan bize ne getirdin, diye soracak. Ben vefat ettiğim zaman, Efendi hazretlerine gittiğim zaman, efendim size büyük bir hediye getirdim, diyeceğim. Efendi hazretleri, ne hediye getirdin, buyuracak. Efendim, arkamda çok iyi bir cemaat, çok iyi talebelerimi bıraktım. Onlar Ehl-i sünnet itikadındadır ve Ehl-i sünnet itikadını anlatıyorlar, yayıyorlar diyeceğim.
  • Evliyanın ruhlarından, hayatta iken feyz alındığı gibi, vefatlarından sonra da feyz alınır. Hatta daha çok feyz verirler. Yeter ki sevgi muhabbet olsun, ehl-i sünnet itikâdı olsun, haram işlememek olsun, bir de namazları kılmak oldu mu, feyz kesilmez, artar.
  • Se'âdetlerin başı bir büyük tanımaktır. Allahü tealanın sevdiği kullarını sevince onlardan feyz alınır, istifade edilir. Onlardan feyz alındığının âlâmeti, dünyayı sevmemektir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:92
Dün:682
Bu Ay:16,840
Toplam:14,249,849
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842