Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 102

  • Bir insan bir işin delisi olmazsa velisi olamaz.
  • Yapmak başarı değil, başarının sırrı sormaktır.
  • Allahü teala bir kulunu severse, ona iki şey verir. Birincisi ; sevdiği bir kulunu ona tanıştırır. Eshab-ı Kirama Peygamber efendimizi tanıttığı gibi. İkincisi ; ona hayırlı bir iş verir en hayırlı iş Peygamber efendimizin yaptığı iştir.
  • Dünyada iken, Allahütealanın dinine hizmet edenler, Allahütealanın kullarının müşküllerini halledenler, mahşerde, tahtlar üzerinde, kürsülerde, gölgelerde oturacaklar. Allahüteala onlarla konuşacak. Onlar için ne hesap var ne azap var. Bugün neşir yolu ile islamiyeti yaymak Allahütealanın en çok sevdiği ibadetlerdendir.
  • Şeytan insanın damarlarına girer, heryerine girer, yalnız kalbine giremez. Kalbi, Allahü teâlâya mahsustur. Kalbin üzerinde siyah nokta vardır. Şeytan oraya kadar gelir, vesvese verir. Eskiden putların içine girip konuşurlardı. Cinler her şekle girerler. Evliya ruhları ise yalnız insan şekline girerler ve insanlara görülebilirler. Görünmek onun elindedir. Görende de kabiliyet olması lazımdır. Evliya, sevdiklerine, kabiliyet olmasa da görülebilir.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:37
Dün:677
Bu Ay:11,494
Toplam:14,244,503
Online Ziyaretçiler:7
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842