Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1059

  • Whatsapp'de paylaş
  • Bülbülsüz kafes nasıl olur. Enver abisiz gazete, bülbülsüz kafese benzer. İnşaallah bugün bülbül gelir. Sıhhatle, selametle gelir de kafesimiz şenlenir. Gazete şenlenir inşaallah.
  • Enver abi nasılmış, ondan haber alınca neşeleniyorum.
  • Abdülhamid Hânın hanımına, Enver bey maaşıyla yardım etmiş. O da şu sâati Enver beye hediyye etmiş. Bu saat Abdülhamid Hânın yatak odasının sâati imiş. İtalya'da meşhur bir şehir var, Napoli. Napoli'de bir üniversitede Enver abi bir sene kaldı, staj gördü. İşte Napoli'de bulunduğu sıralarda işitiyor ki; Sultan Hamid'in hanımı varmış orada. Gidip onu arayıp bulmuş. Korkudan kapıdan, evden çıkmazmış beni öldürecekler diye, Enver abiyi de tanımadığından kabûl etmemiş evvela. İşte kaç kerre gitdim, beni cemâ'atte gördü, nemâzda gördü, bir parça konuşduk. Derken kadın bana ısındı dedi. Hatta Sultan Hamid'in, Mübareğin, başına giydiği fesi hediyye etmiş Enver abiye. Enver abi de getirip bana hediyye etdi.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Mübarekler buyurdular ki; "Kalbimde Enver'in sevgisi herkesden önce gelir". Mübareklerin çok duasını aldım. Mübarekler hanımanneyi çok severdi, hanımanneye ben çok iyi baktım.
  • Mübarekler vaad ettiler, söz verdiler. Cennetin kapısına kavuşursam, içeri girmem, bütün abileri alırım, buyurdular. Ne bahtiyarlık! İnşallah ahirette de rahat edeceğiz. Yeter ki, kavuştuğumuz bu nimetin kıymetini çok iyi bilelim ve daima ondan bahsedelim. Nefsimizin şerrinden Allaha sığınalım. Çünki o, hem Cenab-ı Hakka düşman, hem de bize düşmandır..
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:164
Dün:370
Bu Ay:1,671
Toplam:14,321,021
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842