Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1089

  • Enver'in neden muvaffak olduğunun sebeplerini size anlatayım: Enver'de üç haslet var, bu üç haslet onu muvaffak ediyor. Birincisi, bugüne kadar beraber olduk, yakinen tanıyorum, hiçbir zaman, hiçbir arkadaşı bana kötülemedi. Hiçbir zaman kalbine bir arkadaşa karşı kötülük duygusu gelmedi. Hücrelerinde kötülük duygusu yok. Zaten kötülük yapamaz; ama kötülük düşüncesi bile gelmedi. Onca iftiraya uğramasına rağmen, kötülük istemez.
  • İkincisi, onda anlatılamaz bir sabır vardır. Kızmak yok, telaş yok. Hadis-i şerifte buyruluyor ki; "Sabretmek, ferahlamanın anahtarıdır". Hatta bizden daha sabırlıdır.
  • Enver'in muvaffakiyetinin üçüncü sebebi şudur; Bir zamanlar savaş aleti ok idi. Ondan sonra kılınclar çıktı. Daha sonra tüfekler, tabancalar, toplar çıktı. Atom bombası yapıldı. Bunlar insanların başarılı olmak için kullandıkları aletlerdir. Ama şimdi kullanılan alet atom bombası değildir. Atom bombasının yerini alan yeni bir silah var. O da tatlı dil, güler yüz. Buna diplomasi derler. Tatlı dil, güler yüzle işleri çok güzel idare ediyor.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Mübareklerin sevgisine, duasına kavuşmak, işin tamamıdır. İnsanlar bu sevgiyi elde edebilmek için yıllarca uğraşıyorlar. Onu elde edemezse ne yapsa havadır.
  • Mübareklere sormadan hiçbir iş yapmaya kalkışmadık.
 Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:121
Dün:682
Bu Ay:16,869
Toplam:14,249,878
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842