Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1100

  • Whatsapp'de paylaş
  • Her gün konuşuruz Enver bey'le, geçen gün konuşuyorduk da, bana Muammer bey'i ve oğullarını anlattı. Hepsi Allah rızası için çalışıyor dedi. Ben de duâ etdim. Muammer bey hem kendisi mücahid, hem de mücahidler babasıdır dedim. 05.08.1993
  • Enver abiden sonra benim en çok sevdiğim Osman abidir. Enver abi başda tabii. Onu herkesden daha çok seviyorum. Çünki bizim bütün hizmetlerimize o peşiva oldu. Ondan sonra Osman Bey. Allah ikisine de, hepimize de, hayrlı ömrler ihsan eylesin. Onların sayesinde biz de rahat ediyoruz. Onlar çalışıyorlar, hepiniz çalışıyorsunuz, biz de rahat ediyoruz. 13 Kasım 1992 Sarıyer
  • Enver abiyi herkesden daha çok seviyorum. Çünki bizim bütün hizmetlerimize o peşiva oldu. Onun sayesinde biz de rahat ediyoruz.
 Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Allahü teala kime, bu büyükleri tanıtmışsa, ona kendisini tanıtmıştır. Bu büyükleri tanımayan Allahı tanıyamaz. Karşı çıkarsa felakettir.
  • Allahü teala buyuruyor ki, evliyama düşmanlık eden bana harp ilan etmiş olur. Kelime-i şehadet getiren ehl-i sünnet müslümanların hepsi evliyadır. Hiç şüpheniz olmasın. Ama derecesi var. Kimi daha yüksek, kimi daha aşağı, bizi ilgilendirmez. Dürüst imana kavuşanlar Allahü tealanın velisidir. Allahü teala ile kim harp ederse mağlup olur. Onun için alçak gönüllü olalım, herkesle iyi geçinelim.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:241
Dün:492
Bu Ay:12,473
Toplam:14,369,675
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842