Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1127

  • Size iki emanet bırakıyorum. Bu emanetlerin bir tanesi Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyyedir. Çünkü onda İlim, amel, ihlas tam vardır. İlim, amel, ihlâs elde etmek isteyen İlmihâli elinden düşürmesin. Her vesileyle bir satır, bir sayfa okusa hem ilmi artar, hem ameli artar, hem de ihlâsı artar. İkinci emanet Enver abidir.
  • Ben kitâblardan bir kuruş almadım. Enver'in de kalbinde zerre kadar dünyâ muhabbeti, menfe'ati olsaydı, hiçbir arkadaş etrâfında kalmazdı.
  • Enver abi Kuleli'den benim talebem. Talebelerimin içinde en çok onu beğenirdim. Onun için, onu kendime damat seçdim. 5 Ağustos 1993 Yenibosna, İhlâs Motor
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
  • Bu hizmetlere ve büyüklere sevgisi olanlar dünyada bile kurtulurlar, ahiretde de inşallah kurtulurlar. Onun için, dinimizin yayılması için gayret etmeliyiz, hiçbirşey yapamıyorsak, hiç olmazsa Ehl-i sünnet itikadını anlatan kitabların dağıtılmasında, yayılmasında yardımcı olmalıyız. Bir kitab alıp sevdiğimiz bir arkadaşımıza verebilmeliyiz. Bunu da yapamayan, bu hizmeti yapanlara dua etmeli, onları sevmeli ki, bu kişilerin arasında sayılsın.
  • Tam İlmihâl Seadet-i Ebediyye mürşid-i kamildir. Çünkü mürşid-i kamillerin sözüdür.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:106
Dün:682
Bu Ay:16,854
Toplam:14,249,863
Online Ziyaretçiler:6
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842