Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Huzur Damlaları - 440

Seyyid Emîr Gilâl "rahmetullahi aleyh" hazretleri buyurdu ki;
 
Ey talebelerim! İnsanların maksada, se'âdete kavuşmaktan mahrum kalmalarının sebebi; âhıret yolunu bırakıp, yalancı dünyâya sarılmalarıdır. Âhıret se'âdetini isteyen kimse, doğru itikâda sâhip olup, bid'at ve dalâlet olan şeylerden uzak durarak ve yaptığı her işten hesâba çekileceğini bilerek, hareket etmelidir.
 
Ruhsatlardan uzak durup, azîmet ile amel ediniz. Ruhsatlar ile amel etmek za'îf kimselerin işidir. Eğer bundan dahâ çok nasîhat isterseniz, Abdülhâlık Goncdüvânî hazretlerinin "kuddise sirruh" nasîhat ve yazılarına bakınız. Bu kadar kifâyet eder. Akıllı olana bir işâret yetişir.
 
Ey dostlarım! Gidişâtınızdan habersiz olmak kadar kötü bir şey yoktur. Bu hâl, gaflet içinde olmanın delîlidir. Başkalarının habersiz olduğu şeyler, bu yolun büyüklerine açılmıştır. Onların maksadı, Allahü teâlâ'nın rızâsını aramaktır. Onlar, buna kavuşmuşlardır. Allahü teâlâ, her asırda, sevip seçtiği kullarından bir büyük zât yaratır. Böylece herkesi belâlardan, felâketlerden korur. Ey talebelerim! Böyle olan zâta talebe olunuz. Böylece dünyâ ve âhıret se'âdetine kavuşursunuz.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:104
Dün:398
Bu Ay:2,389
Toplam:14,298,733
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842