Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Huzur Damlaları - 495

Hazret-i Ebû Bekr-i Sıddîk "radıyallahü anh" hazretleri buyurdular ki;
 
Bütün hamd ve senalar Allahü teâlâya mahsustur. O'na hamd eder. O'ndan yardım dilerim. O'ndan af niyaz eder, O'na inanır, O'na güvenirim. Hidayeti Allah'tan bekler, sapıklık, düşüklük, şüphe ve körlükten O'na sığınırım. Allah'ın dürüst yürümeyi nasip ettiği kişi dosdoğru yol alır, onun saptırdığı ise ne bir dost, ne de bir mürşid bulabilir...
 
Bütün varlığımla inanırım ki, Allah'tan başka ilâh yoktur. O tektir ve şeriki yoktur. Mülk ve saltanat O'nundur, hamd O'nadır. Dirilten de öldüren de O'dur. Ve O, hiç ölmeyen diridir. Dilediğini yüceltir, dilediğini alçaltır. Bütün hayırlar O'nun elindedir, O, her şeye gücü yetendir.
 
Bütün varlığımla inanırım ki, Muhammed Mustafa "aleyhissalatü vesselam" O'nun kulu ve Peygamberidir. "O'nu hak ve hakikat olan dîni tebliğ vazifesiyle göndermiştir ki, Hak din diğer dinlere galip gelsin. Putperestler beğenmeseler de bu böyledir." (Tevbe 33). O'nu bütün insanlığa bir rahmet ve bütün insanlık için bir dayanak ve delil olarak göndermiştir. O gönderildiği zaman insanlar, olabilecekleri hallerin en kötüsü içindeydiler. Bilgisizlik karanlıklarına gömülmüş durumdaydılar. Dinleri uydurma, davetleri yalan ve sahte idi. Allahü teâlâ hakikat dînini Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâm ile aziz kıldı.
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:131
Dün:387
Bu Ay:1,659
Toplam:14,298,003
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842